Je správne atentát i páchateľa odsúdiť a je správne pomenovať, že k nezmyselnému činu napomohli vybičované vášne medzi slovenskými voličmi. Je ale perfídne bez súdu a skúmania vyhlásiť, že išlo o útok opozície či dokonca médií. Urobili to dvaja politici, ktorých ani nemám chuť vymenovať. Obaja majú právo prežívať šok, stres, pohoršenie ba dokonca nenávisť voči páchateľom a v danom momente i k médiám. Je to ľudské. Ľudské nie je ale „tancovať nad hrobom“ (dnes je to našťastie len metafora) s cieľom získavať si politické body. Neviem, či si to obaja nemenovaní politici uvedomujú, ale znova len prilievajú olej do ohňa vášní, ktoré sú zdrojom podobných činov. Napokon, médiá sú len kanálom, ktorý transportuje slová napr. aj politikov.
Jeden z nemenovaných politikov už dokázal vyburcovať dav, ktorý za prítomnosti celého vedenia strany Smer skandoval nechutné vulgarizmy na meno prezidenta Slovenskej republiky a je to ten istý politik, ktorý nahradil portrét prezidenta SR komunistickým radikálom z Kuby, ktorý sa preslávil výrokom: „Strieľali sme, strieľame a budeme strieľať!“. V čase Kubánskeho prevratu je zdokumentovaných 216 obetí rukou tohto radikála, ktorý sa následne podieľal na masových popravách, pri „budovaní socializmu“ na Kube.
Druhý nemenovaný mal to šťastie, že opitý nárazom do semaforu nezapríčinil smrť, ale len poškodenie dopravnej signalizácie, ktorá našťastie neviedla k iným dopravným nehodám. Svojim prejavom v reakcii na atentát politického priateľa a kolegu využil emócie na propagáciu svojich plánov v smere k médiám.
Títo páni nám teraz idú kázať o morálke a nenávisti? Takto sa ukľudňuje rozvášnená spoločnosť?
Atentátnika sme na Slovensku mali už v októbri 2022. Apropo v októbri 2022 mal dopravnú nehodu na Zochovej istý športový funkcionár. Na rozdiel od nemenovaného pána politika mal „tú smolu“ že jeho auto nezadržal semafor, ale zastávka MHD plná mladých študentov, ktorí prišli o životy.
Krátko po tom Bratislavu otriasli 2 obete mladého radikála. Celé Slovensko prežívalo hlboký smútok, podobne ako aj teraz. Spoločnosť bolo rozdelená už vtedy len preto, že obeťami boli dvaja ľudia homosexuáli a viedlo sa okolo toho miestami až príliš veľa zbytočného ruchu. Dokonca takého, že sa diskutovalo o tom, či bolo vhodné, aby sa na mieste vraždy pri dúhovej vlajke objavili hlavy štátu – prezident a premiér.
Treba si pripomenúť, že páchateľ tohto rovnako nezmyselného činu vtedy napísal manifest, z ktorého bolo zrejmé, že jeho primárne ciele mali byť premiér Heger a bývalý premiér Fico, minister školstva Gröhling a politológ Mesežnikov.
Dovolím si tu tiež citovať reakciu, ktorá vyšla v médiu Ereport po útoku v októbri 2022:
„Kampaň, ktorá sa strhla po tragickom zavraždení dvoch mladíkov na Zámockej ulici, je nesmierne poučná. Ukazuje nám, ako dokáže motivovaná, organizovaná, mediálne podporovaná a globálna loby uchopiť udalosť, dať jej svoju interpretáciu bez ohľadu na pravdu a nasmerovať ju v prospech presadenia vlastného ideologického pohľadu,“ tvrdí vo svojom komentári zverejnenom v sobotu Vladimír Palko.“
Nech to vyznie akokoľvek perfídne, vražda, útok či atentát prináša do spoločnosti nové vášne a v kombinácii s oportunistickými politikmi, ktorí nemajú zábrany ťažiť svoje politické body, sa spoločnosť môže zradikalizovať ešte viac. Nech už bol motív páchateľa akýkoľvek, jeho čin rozhodne neprispeje k ničomu dobrému.