24 hodinový štafetový beh

Pokus o vytvorenie slovenského rekordu v behu so špeciálnym vozíkom pre hendikepovaných. Pod palec si túto výzvu vzala opäť raz Komunitná Nadácia Liptov na čele s jej správkyňou Jankou Mrlianovou.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

V piatok 28. augusta o 20:30 hod. sa z Námestia osloboditeľov v Liptovskom Mikuláši odštartoval 24 hodinový štafetový beh so špeciálnym vozíkom pre hendikepovaných. Trasa merala 5 kilometrov uličkami mesta, a bola to vlastne trať, po ktorej sa bežal aj liptovský Night run. Bežalo sa bez prestávky, v mieste štartu sa vozík za pochodu len prechytil do ďalších rúk a takto sa to točilo noc aj deň. Tí, ktorí boli fyzicky na tom lepšie bežali dve kolá ale našiel sa dokonca aj bežec, ktorý to v krásnom čase dal až trikrát. Poslední s vozíkom dobiehali na druhý deň večer súčasne s bežcami, ktorí makali na Night run-e. Na túto štafetovú aktivitu som sa zaregistroval aj ja, no ako viete som nevidiaci, tak som to odbehol spolu s mojou spolubežkyňou Katarínkou, ktorá vozík riadila a ja som sa ho pridŕžal. Keďže sme vybiehali ako prví, tak nám robili cyklo doprovod Mirka, Janko a Miňo, aby sa s trasou oboznámili, lebo táto vzdialenosť, možno raz - možno dvakrát čakala aj ich. Ako čas ubiehal, tak aj kilometre pribúdali. Druhý deň popoludní sme opäť aspoň nakrátko prišli povzbudiť ďalších a ďalších štafetárov. Myšlienka vytvoriť slovenský rekord je super, no toto podujatie malo aj ďalší význam a to v podobe krásnej myšlienky podporiť malého Filipka, ktorý vo svojich troch rôčkoch prekonal zákernú chorobu – rakovinu. Nádor veľkosti citróna mu museli vyoperovať z hlavičky a dnes podstupuje náročnú liečbu pomocou chemoterapie, ktorá mu pomáha zlepšiť jeho zdravotný stav.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Túto krásnu myšlienku so srdiečkom finančne podporili nielen všetci účastníci behu a pokusu o zápis do Knihy slovenských rekordov ale aj partneri podujatia. Po celom dni v pohybe sa odbehlo celkovo 49 kôl x 5 km = 245 km a v čele vozíka sa vystriedalo 63 bežcov. K registračným poplatkom a dobrovoľným príspevkom sa za každý dobehnutý kilometer pripočítali 3 eurá – po jednom eure na km venovali spoločnosti Istrofinal Žilina, Esox Plast Uhorská Ves a samotná Komunitná nadácia Liptov. Týmto sa za dvadsať štyri hodín vyzbieralo rodine 1 807 eur.

Obrovské ďakujem vyslovujem Komunitnej Nadácii Liptov za výzvy, do ktorých sa s ochotou a húževnatosťou púšťa. Ja ako obyčajný človiečik sa taktiež s chuťou a radosťou pridám a rád podporím tieto zreálnené myšlienky.

Pavol Kéri

Pavol Kéri

Bloger 
  • Počet článkov:  38
  •  | 
  • Páči sa:  31x

Som nevidiaci športovec. Mám rád život, mám rád ľudí a v rámci svojich možností sa snažím žiť naplno. P.S.: Veľmi rád pečiem bábovky Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu