Liptovský Štefanský beh

Keď sa na štart bežeckého podujatia postaví Santa Claus so siedmimi krížikmi na chrbte spolu s nevidiacim pirátom, ináč ako výborne to nemôže dopadnúť. Samozrejme štartové pole dopĺňalo mnoho ďalších rozprávkových postavičiek.....

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

...od karkulky, smrtky, bagetky, pár stríg, niekoľko čertov, Mikulášov, až po ľadového muža, basketbalistku, Majora Zemana, bežkyňu v pyžame, krojované dievčence a mládencov, policajta a veľa iných.

V takomto rozprávkovom duchu sa v Ružomberku konal v poradí už 6. ročník Štefanského vianočného behu.

Registrácia bola on-line, štartovné sa platilo na mieste, bežci v maskách štartovali grátis.

Bežala sa kratšia 5 km trasa a dlhšia 10 km (dvakrát 5km okruh). Obidve kategórie štartovali naraz o 13:00 hod., no asi hodinku pred hlavnou kategóriou sa konalo pár behov aj pre tých menších a mladších.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na dlhšej trase sa zúčastnilo 106 bežcov a z víťazstva sa tešil Branislav Šarkan s časom 34:22min.

Zo žien sa víťazkou stala Tereza Michaličková s časom 40:26min.

Na kratšej 5 km trati sa zúčastnilo 46 pretekárov, z ktorých víťazom sa stal Juraj Košut s časom 18:46min.

Zo žien tu zvíťazila Margaréta Bičanová s časom 18:49min. Ja s vodičom Petríkom sme sa asi pol hodinku pred štartom nahodili do rozprávkových outfitov, trochu sme sa cvične prebehli a hodinku popoludní sme spolu s ďalšími nadšencami vyštartovali. Trasa bola celkom členitá, no terén ako obrubníky, schody alebo zvlnená dlažba či asfalt, nebol pre nás prekážkou.

SkryťVypnúť reklamu

Počasie pochmúrne a vlhké, no ja s Petríkom sme si to užívali a makali ako draci. Samozrejme, inak ako prvý sme ani nemohli skončiť. Je síce pravda, že prvý z opačného konca bežeckého poľa, ale to nebolo až tak podstatné, hlavne, že sme si to užili a spravili aj niečo pre seba. A našim výzorom sme určite vyčarovali úsmev na tvárach mnohých fanúšikov ale aj bežcov. 

V cieli sme sa pofotili s mnohými rozprávkovými parťákmi, pokecali s kamošmi, samozrejme pochutili si na výbornej štefanskej kapustničke ako aj na zemiakových droboch. Doplnili sme sa ešte teplým čajíkom a po krásnom rozprávkovom bežeckom podujatí sme sa pobrali domov.

Pavol Kéri

Pavol Kéri

Bloger 
  • Počet článkov:  38
  •  | 
  • Páči sa:  31x

Som nevidiaci športovec. Mám rád život, mám rád ľudí a v rámci svojich možností sa snažím žiť naplno. P.S.: Veľmi rád pečiem bábovky Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu