let motýlka

"Sme nastavení tak aby sme verili, že vonkajší svet je reálnejší, než náš vnútorný." táto veta sa mi už dlho znova objavuje v mysli. Núti ma premýšľať, núti ma cítiť a núti ma uvedomiť si fakt, že možno, je len na nás ako náš život bude vyzerať a že za to "iní" nemôžu a prvykrát si musíme všetci úprimne priznať. "Je to moja vina"

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)
Obrázok blogu

"Z každej larvy by sa mal stať motýľ" povie dieťa, ovplyvnené svetom dospelých. Pozoruje a učí sa, dospelí nevedia, že sú sledovaní. Vravia si: "Veď je to len dieťa."

Ale dieťa sa učí, dieťa vidí, dieťa počuje a dieťa kričí. Larva sa zakuklí, ale nie je si vedomá svojho šťastia. Mala by byť šťastná, že žije, ale život sám o sebe plynie akoby mimo nej. Larva spí, pripravuje sa na svoj prvý let.

Malému dieťaťu je ľúto, bolestivej cesty na svet. Larva bojuje s kuklou, bojuje s niečim, čo ju doteraz chránilo. Dieťa už dávno nie je dieťaťom. Ale nie je ani dospelým, uviazlo, niekde v strede cesty. Kukla nie je larvou, ale ešte nie je motýľom.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Rodičia sú deti. Je im ľúto, tej bolestivej cesty. Pomáhajú motýlku, dostať sa z kukly, pomáhajú mu obísť boj. Nepočujú ako motýľ kričí. Nepočujú "Dajte mi všetci pokoj."

Dieťaťu je motýlka ľúto, je šťastné ako mu len pomohlo. Ibaže úsmev predvída slzy, tenká hranica, ktorá nikde nekončí. Dieťa plače, motýlek nelieta. Dieťa ho zničilo, pretože mu chcelo pomôcť a aké by naň bolo hrdé.

Ničíte ma....a ja kričím....ale nikto ma nepočuje. Prídem o svoje krídla, ale vy sa usmievate. Vraj vám raz poďakujem. O tom trpko pochybujem. Ja chcem bojovať, vy si myslíte, že mi to uľahčíte? ťažká je cesta motýľa ku hviezdam. Ťažko je povedať, čo tak dlho ma zožiera. Železná pani moja, ty ma máš v moci. Zachráň moje krídla. Páskami červenej noci.

SkryťVypnúť reklamu

Je to sen? Je to ďalšie väzenie. Dieťa by sa zhrozilo, ale ja pochybujem. Už to nie je dieťa. Je to dospelý, ktorý zatvára svoje oči a nemyslím, že sa snaží vidieť srdcom. On chce nevidieť, klamstvo a pretvárka. Je mi tak zle.

Dva úbohé dni. Uväznený motýľ. Uväznili ho isté deti, v mori lží a kuse pretvárky. Kto ho zachráni?

Posledná hodina klamnej slobody, motýľ čaká na svoj autobus do tieňov. Motýľ kričí, ale nik ho nepočuje.

Minúty si žijú vlastným životom. Bože, tak úpenlivo prosím, ušetri moje krídla. Je to azda tá ťažká cesta? Je všetko ako má byť? Motýlek sa krčí. Posledná hodina, potom hodiny utrpenia. Klamné sú oči. Rovnaká pretvárka. Všetko je v poriadku, i tá hrubá vrstva make-upu. Určite to vidia, čo im bráni sa opýtať? Určite to počujú, ako sa motýlek v kŕči zviera. Kričí a plače, ale žiadne dieťa mu skutočne nepomôže.

SkryťVypnúť reklamu

Motýl vraj žije len jeden deň. Prosím Bože, len nech tak strašne netrpí.

Mária Kertésová

Mária Kertésová

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Maličký človiečik s veľkými ambíciami a neskrotnou túžbou niečo dosiahnuť, ovplyvnený svetlom reflektorov, umenia a vedy. Zoznam autorových rubrík:  VeršeOdviate vetromNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu