K diskusii o obchvate Bratislavy. Radím zodpovedným politikom.

Písmo: A- | A+

K diskusii Lukáša Fila a Denníka N v NuSpirite o obchvate píšem, čo naozaj občanov na téme D4 R7 zaujíma.

Včera som sa bol pozrieť na diskusiu Denníka N v NuSpirite. Téma: obchvat Bratislavy D4, R7. Pozvaní hostia boli primátor Nesrovnal, štátny tajomník ministerstva dopravy Stromček, analytik INEKO Kovalčík a župan Frešo.

Debatu viedol Lukáš Filo (Denník N).

Gro času som strávil počúvaním konfliktu medzi Stromčekom a Kovalčíkom ohľadne nejakých nezverejnených údajov. Niečo, čo ma ako obyvateľa Bratislavy v prvom, druhom ani treťom slede nezaujíma.

Preto píšem tento blog. Aby som obom konfliktujúcim pánom a najmä aktuálne zodpovednému zástupcovi zodpovedného ministerstva povedal, čo nás na téme D4 a R7 ako občanov zaujíma.

Takže – v prvom rade nás zaujíma KEDY bude postavená rýchlostná cesta R7 a diaľnica D4. Pretože dennodenne sa tlačíme autom či v MHD v zápchach. Ja viem, že sa o termíne výstavby už veľa popísalo, ale...aj tak je toto pre nás vážení politici a analytici to najdôležitejšie. Nezaujímajú nás Vaše problémy, ktoré pri tom riešite. My tiež riešime problémy. Pracovné aj osobné. A nezaťažujeme Vás nimi, keď od nás pýtate zaplatiť dane a rôzne poplatky.

V druhom rade – pán štátny tajomník, chceme aby ste nás naozaj bez pochybností presvedčili, že naše peniažky, ktoré za výstavbu D4 a R7 zaplatíte, sú naozaj dobre vynaložené. A že sa Vám z nich nič neprilepilo na prsty. Verte, že po toľkých klamstvách a zradách za posledných 26 rokov sme stratili prirodzenú vieru v dobrý úmysel politika. Preto - Vaše konanie musí byť tak transparentné, aby sme nemohli pochybovať. Nechcite od nás, aby sme Vám verili automaticky, pretože my už automaticky neveríme.

A keď už Vám radím... Zastavte nárast hrozivého množstva dopravy až kým nevyriešite obchvat. Spojte vydanie stavebného povolenia na výstavbu ďalších sídliskových lokalít, ktoré pritiahnu ďalšiu dopravu, s kladným záväzným stanoviskom vplyvu na dynamickú dopravu. Tak ako viete láskavo a ústretovo pomáhať developerom v ich podnikaní, teraz pomôžte nám občanom. Už je čas.

Videozáznam z diskusie si môžete tu:

https://www.youtube.com/watch?v=MMRlotqi178&feature=youtu.be