Dnešný rozhovor v daždi

"A ako prežijete?" pýtam sa. "Ani sama neviem, výživné od exmanžela mám 160 eur, ošetrovateľské a prídavky asi 350 eur. Za hypotéku a byt dám 270 eur. Ešteže od Dobrého Anjela dostávam 100 eur," odpovedá mamička so štyrmi deťmi, študentmi.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (28)

Jej 17 ročná gymnazistka má nádor. Zlý nádor. Liečia sa už rok.

Mamina pracovala ako účtovníčka, živnostníčka. Od kedy jej ochorela dcérka, venuje sa len jej. Čas trávia spolu striedavo na onkológii a doma v mestečku na severe Slovenska. Chemoterapie, ožarovania, onedlho operácia.

Doma sú zatiaľ traja študenti sami. Vysokoškoláčka - prváčka - a dvaja stredoškoláci. Super decká. Pochopili, že musia byť oporou mamine aj sestre. Snažia sa zarábať peniaze brigádami, šetria každý centík. Najbližší príbuzný - babka - býva asi tridsať kilometrov ďaleko.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Najviac energie im dáva chorá ségra. Keď jej oznámili, že liečba nezaberá, rázne zavelila: "Nahodiť sa a ideme vyraziť do mesta!" Deti dokážu byť nesmierne statoční bojovníci. My, dospelí, by sme si z nich mohli často brať príklad.

"Ako vám môžeme ešte pomôcť?" ďalšia moja otázka mamine.

"Hanbím sa už za to, že mi posielate peniaze a ja pre vás nič nerobím." Tichým hlasom pridáva:" Keď nie som s dcérou na onkológii, nemohla by som vám to chodiť odpracovať?"

Slzy jej tečú z očí...

Pršalo. Aj nebo plakalo...

Andrej Kiska

Andrej Kiska

Bloger 
  • Počet článkov:  41
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Kandidujem na prezidenta Slovenskej republiky ako nezávislý, nestranícky kandidát. Blogy píšem preto, aby ľudia spoznali moje názory. Roky som podnikal. Založil som spoločnosti Triangel a Quatro, vytvoril pracovné miesta pre tisíce ľudí a stretával sa denne so zlyhávaním štátu. Ale až práca v Dobrom Anjelovi mi naplno ukázala, koľko je nespravodlivosti a krívd. Charita však má svoje limity. Ak ma v mojej snahe podporia dobrí ľudia našej krajiny, verím, že dokážeme spolu zmeniť našu spoločnosť k lepšiemu. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu