Geniálne zvolený generálny prokurátor a totalitné déjá vu

Vládnuci SMER ukázal občanom a svetu, že socialistické ideály o vedúcej úlohe jednej strany neskončili v roku 1989. Všetka moc musí patriť len vyvoleným.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (120)

Voľba generálneho prokurátora dala najavo stratu súdnosti a porušenie ústavnej tradície vládou, parlamentom, ústavným súdom a prezidentom a tu sú tri z priamych dôsledkov:

1. Zvýšenie nezamestnanosti

Neexistuje horšie riziko pre podnikateľa ako nevymožiteľnosť práva. Všetky krajiny už dnes vedia, že sa u nás z ústavy stáva zdrap papiera. Žiadna zahraničná spoločnosť nechce investovať v krajine, kde nevládne spravodlivosť a právo a kde všetky tendre vyhrávajú priatelia a sponzori vládnej strany. A tá spoločnosť, ktorá zvažuje presunúť svoju prevádzku do zahraničia alebo ju zrušiť, má o dôvod viac.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

2. Útek mladých ľudí zo Slovenska sa zvýši

Keby mali možnosť, tak podľa agentúry GFK by zo Slovenska odišlo skoro 70% mladých ľudí. Znechutenie medzi mladými je obrovské a tento promečiarovský krok tých váhajúcich k úteku priam vyzýva. Ak nám odchádzajú mladí talentovaní inžinieri, lekári, vedci, ekonómovia, tak nám odchádza to najcennejšie, čo máme.

3. Slovensko sa stáva po Maďarsku ďalšou čiernou ovcou EÚ

Situáciou na Slovensku sa bude zaoberať aj Európska komisia. Možno je to našej vláde a parlamentu jedno, ale my nechceme žiť v krajine, za ktorej vládu sa musíme hanbiť. Našťastie na rozdiel od Maďarska naša vládnuca strana nemá ústavnú väčšinu. To by sme asi boli svedkami ešte väčšej hanby v očiach Európy.

SkryťVypnúť reklamu

SMER vie presne, ako fungovala komunistická strana a ako si budovala a držala moc. Obsadzuje všetky posty na všetkých úrovniach svojimi ľuďmi. Straníkmi, priateľmi, spolužiakmi. Nepustí nič z rúk a klame občanom do očí, že to je všetko len a len pre ich dobro. Totalitné déjá vu...

Andrej Kiska

Andrej Kiska

Bloger 
  • Počet článkov:  41
  •  | 
  • Páči sa:  16x

Kandidujem na prezidenta Slovenskej republiky ako nezávislý, nestranícky kandidát. Blogy píšem preto, aby ľudia spoznali moje názory. Roky som podnikal. Založil som spoločnosti Triangel a Quatro, vytvoril pracovné miesta pre tisíce ľudí a stretával sa denne so zlyhávaním štátu. Ale až práca v Dobrom Anjelovi mi naplno ukázala, koľko je nespravodlivosti a krívd. Charita však má svoje limity. Ak ma v mojej snahe podporia dobrí ľudia našej krajiny, verím, že dokážeme spolu zmeniť našu spoločnosť k lepšiemu. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

288 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu