Volebný denník: Keď ideológia porazí zdravý rozum

V posledných dňoch sme sa dozvedeli, že vláda ide potichu predať Telekom, a že projekt jednej štátnej zdravotnej poisťovne sa "odkladá". Obe udalosti sú peknou ilustráciou, čo sa stane, keď tradiční politici povýšia vlastnú ideológiu nad zdravý rozum.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (89)

Predaj akcií Telekomu je normálna vec. Keby predseda vlády desať rokov nevykrikoval, že akákoľvek privatizácia je zločin proti ľudskosti, mohol to normálne odkomunikovať. Prípadne prezradiť, na čo budú použité prostriedky z predaja akcií. Teraz to musí robiť ako lupič v parku, poza bučky a potichu.

Jedna štátna poisťovňa v ťažení predsedu vlády je ideológia od samého začiatku. Rovnako ako celý boj proti zdravotným poisťovniam, ktorý otvoril už počas svojej prvej vlády. Premrhal veľa energie a peňazí.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Výsledok je veľká nula. Pacient je v slovenskom zdravotníctve na poslednom mieste a tí obetaví a poctiví zdravotnícki pracovníci len o stupienok vyššie. Ale hlavne, že bolo roky o čom rozprávať.

Bezútešnosť politiky bez výsledkov je ešte jasnejšia v súvislosti s tým, ako si predseda vlády pár týždňov pred voľbami spomenul na súdnictvo.

Roky akože bojoval o štátnu poisťovňu, aby to napokon odložil k ľadu. Aby mal teraz akože za čo "bojovať" v predvolebnej kampani, tak zrazu vytiahol do boja proti zlému súdnictvu. A ako posledný na Slovensku si spomenul, že by možno nebol zlý nápad oddeliť funkciu predsedu Súdnej rady a Najvyššieho súdu.

SkryťVypnúť reklamu

Do politiky idem so skúsenosťou manažéra. A táto skúsenosť mi hovorí, že zdravý rozum a prospech pre občanov stojí nad akoukoľvek ideológiou.

Andrej Kiska

Andrej Kiska

Bloger 
  • Počet článkov:  41
  •  | 
  • Páči sa:  16x

Kandidujem na prezidenta Slovenskej republiky ako nezávislý, nestranícky kandidát. Blogy píšem preto, aby ľudia spoznali moje názory. Roky som podnikal. Založil som spoločnosti Triangel a Quatro, vytvoril pracovné miesta pre tisíce ľudí a stretával sa denne so zlyhávaním štátu. Ale až práca v Dobrom Anjelovi mi naplno ukázala, koľko je nespravodlivosti a krívd. Charita však má svoje limity. Ak ma v mojej snahe podporia dobrí ľudia našej krajiny, verím, že dokážeme spolu zmeniť našu spoločnosť k lepšiemu. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

62 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

734 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu