Sú to skutočne len „nevinné“ statusy?Vyplňte nadpis článku

Písmo: A- | A+

Určite nie som jediná, kto sa na Facebooku stretol so statusmi ako: Ak si to neskopíruješ a nerozpošleš ďalej, tak ti istotne do roka umrie niekto z rodiny...“, alebo: „Skopni si to a postihne ťa neuveriteľné šťastie, možno vyhráš v lotérii, alebo nájdeš lásku svojho života...“, či: „Ak nechceš, aby ťa stihla kliatba, tak to zdieľaj...“

Som si istá, že sa to nikomu nepáči. Mnohí z nás to ignorujú, alebo píšu dotyčným komentáre, či vôbec čítajú to čo píšu, či ich to baví, odkiaľ tieto múdrosti berú a tak ďalej.

Zlé ale je, že sa takéto statusy dostávajú aj k tým z nás, ktorí veria na povery. Potom vzniká propagácia takýchto statusov a na sociálnych sieťach sa šíria hlúpe mýty, ktoré boli „pravdepodobne“ myslené len ako zábavka.

Pre vysoký počet „lajkov“ urobia niektorí z nás čokoľvek. Počula som dokonca aj o prípadoch, keď ľudia kvôli výhražným správam, či statusom s podobnou témou ako som uviedla vyššie spáchali samovraždu. Ľudská psychika je naozaj pračudesné zákutie, ktoré sa doposiaľ nepodarilo celé preskúmať a nikdy sa nepodarí, pretože každý človek je iný a vníma veci ináč.

Nuž, smutné na tom všetkom je, že nikto sa to nesnaží stopnúť a občas sa nedá ani vypátrať kto to píše.

Osobne by som takýmto ľuďom odporučila byť ohľaduplnejší, naozaj si prečítať to čo napíšu predtým, než sa rozhodnú publikovať to a naozaj sa zamyslieť nad slovami, ktoré potom vidia všetci. Slová ako „Umrieť“ alebo „Kliatba“ rezonujú v ušiach každému, preto si myslím, že takéto „srandičky“ netreba podporovať.

Skryť Zatvoriť reklamu