Zetor 25 Cup - pocity, dojmy a zážitky

Písmo: A- | A+

11. 07. 2015 Malá Lehota - Pavlova lúka Nie som veľký fanúšik traktorov, vzhľadom na to, že som dievča s malého, ale predsa mesta, sa to dá predpokladať. Hoci sme mali malý traktor, nikdy som sa veľmi oň nezaujímala...

 

 Môj priateľ pochádza z Malej Lehoty a spolu s rodinkou sa prihlásili na Zetor 25 Cup. Mala to byť veľká udalosť, ktorú Malá Lehota ešte nezažila. Tak som išla aj ja. 

Prišla som hneď ráno o deviatej. Na kopci na improvizovanom parkovisku stálo zopár áut. Starosta obce Malá Lehota predpokladal účasť 1 000 ľudí. Vtedy ráno by som vôbec nebola odhadla, že tých ľudí bude oveľa viac. 

Prvá disciplína bolo hodnotenie originality. Najviac zaujal nesúťažný Zetor 25, ktorý vyzeral ako keby práve vyšiel z fabriky. Pán Garaj si ho zreparoval a priviezol z Veľkej Lehoty. Bol to naozaj unikát. Vzhľadom na to, že sa chcel zúčastniť len hodnotenia originality nemohol byť zaradený medzi ostatných súťažiacich. 

Druhou disciplínou bol šprint, kde sa súťažilo po štyroch a každému sa meral čas. Treťou disciplínou bol silový pretek. Takisto na čas a súťažilo sa po dvoch. A štvrtou zároveň aj poslednou disciplínou bol pretek zručnosti. 

Po súťažiach sa konalo vyhodnotenie, kde mohli súťažné traktory získať prvé, druhé alebo tretie miesto v jednotlivých disciplínach. Na záver sa vyhlásili celkoví víťazi podľa súčtu bodov. Celý deň podujatie spríjemňovala živá hudba. Návštevníci sa mohli občerstviť v stánkoch, prípadne si z podujatia odniesť tričko, šiltovku s logom Zetor 25 Cup. 

Počas súťaženia si diváci mohli pozrieť prelet športového lietadla. Zetor 25 Cup moderoval Starosta obce Malá Lehota Dušan Pacalaj a po udalosti bol na seba veľmi kritický keď na svojom facebookovom profile napísal: ,,My všetci si uvedomujeme, že to nebolo dokonalé, ale sklamali nás paragáni, ktorý mali technické problémy s lietadlom. Mali sme veľké organizačné problémy ohľadom parkovania a hlavne sme nedokázali dodržať časový harmonogram programu. Všetkým sa za to ospravedlňujem. ´´ 

Myslím, že takúto udalosť Malá Lehota ešte nezažila, predalo sa vyše 1500 vstupeniek a to je obrovská masa ľudí. Podľa mňa každý vie pochopiť, že s takouto veľkou akciou je veľa starostí a pánu starostovi patrí obrovská vďaka a úcta za to, že také niečo zorganizoval. Od kedy je starostom on, konečne sa niečo deje!! Problémy sa vyskytnú všade a predsa len všetci sme ľudia, nie sme neomylní. Napriek sebakritickým slovám pána starostu malo toto podujatie kladné ohlasy. Verím, že IBA kladné ohlasy. :)

A ešte za seba môžem povedať, že aj napriek tomu, že nie som veľký fanúšik traktorov určite sa tejto udalosti zúčastním aj budúci rok, aj ten ďalší a tak ďalej. Veľmi sa mi páči, že Malá Lehota takto rozkvitá. Takisto želám veľa síl, entuziazmu a chuti do organizovania takýchto akcií! Máte môj veľký obdiv. 

Skryť Zatvoriť reklamu