Drogy

Pre niektorých ľudí slovo droga znamená pokušenie, pre niekoho vykúpenie, pre niekoho nenávisť. U každého človeka je to iné. Ak sa povie slovo droga, každého napadne čosi iné. No nie je človek, ktorý je starší ako 12 rokov, ktorý toto slovo nepozná. Synonymom tohto slova je závisloť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Hlavne mladí ľudia sa spúšťajú po tomto nezastaviteľnom vodopáde závislosti. Niektorí si myslia, že im to pomôže vyriešiť  problémy , ktoré musia v živote prekonávať, iní len hľadajú  zábavu , niektorí skúsia zo zvedavosti . Lenže neostane to pri jednom raze. Kažou príležitosťou si človek povie, že už je to naposledy, nič sa mi nemôže stať, ak to spravím len niekoľko krát. A tak sa spúšťa závislosť. Áno, málokto sa chce vzdať toho božského pocitu nezávislosti, šťastia, nezranineľnosti, keď ho už raz vyskúšal. Veľkým problémom spoločnosti je, že sa stále nižšie posúva veková hranica ľudí, ktorí drogu skúsili.


S drogovou závislosťou prichádzajú ruka v ruke aj iné problémy. Po čase začnú dochádzať  peniaze , pretože dotyčný chtiac či nechtiac  zvyšuje dávky . V lepšom prípadne bude  kradnúť  peniaze len rodine, alebo predávať svoje veci, no v tom horšom začne vykrádať obchody, banky, ľudí na ulici, alebo drogy  predávať  a zarábať na tom. Ak má drogovo závislý  rodinu , môže si byť takmer istý, že ak so sebou nič neurobí,  rozpadne sa  mu. Ak sa človek do toho raz dostane, sám sa z toho nevykrúti.
Tak otázka na zamyslenie:  Stojí za to tých pár hodín slobodnej a voľnej mysle, života v imaginárnom svete, umelo vytvorených pocitov šťastia, za to, že už človek nikdy neuzrie skutočný svet? Že zničí život nie len sebe, ale aj všetkým okolo seba?

Veronika Klesniaková

Veronika Klesniaková

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

No volám sa Veronika ale kamoši ma volajú WEWE. Mám 16 rokov, bývam v Rožňave a som prváčka na Obchodnej akadémii v RV. Mám priateľa ktorého nadovšetko milujem i keď sa občas pohádame. Mám rada hlavne punk, punkrock, rock, metal ale počúvam aj všeličo iné. Rada chodím oblečená v čiernom a dá sa povedať že uznávam anarchiu, i keď nie tak úplne! Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu