Rasizmus

Čo je to rasizmus? Je to úplná neznášanlivosť rôznych rás. Toto slovo pozná snáď celý svet. Veď akoby aj nie? Rozpráva sa o ňom v televízii, rádiu, bežne sa s ním môžete stretnúť aj vy. Rasizmus sa aj u nás prejavuje vo veľkej miere.Rasizmus

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)


Prečo ľuďom vadí, že niektorí ľudia majú inú  farbu pleti , iné  zvyky  a tradície, sú iného  náboženstva , rozprávajú iným  jazykom , žijú v inom štáte ? Veď nech. Nikto nemôže za to, kde sa narodil a nikto to už nemôže zmeniť!Zmeniť sa môže človek len  zvnútra . Ale dovnútra sa nepozerá nikto. Nezáleží predsa na tom, že sa jedni ľudia líšia od ďalších, ale na tom, akí tí ľudia sú zvnútra.

Rasizmus je odraz ľudskej spoločnosti, jej vyspelosti, vnútorných a vonkajších vzťahov, spôsobu správania a pod. ľudia však tento problém nechcú riešiť. Aspoň väčšina nie.  Nevidia a nepočujú zlo , ktoré je okolo nich  každý deň . Každý len  zatvára oči  pred tým, čo sa tu deje. Napríklad sa večer vraciate domov s kamarátom a vidíte, ako nejakí dvaja čudáci napádajú nejakého bezbranného človeka len pre to, že nie je úplne rovnaký, ako oni. je napríklad róm, ktorý im nič neurobil. Čo urobíte? Nech si každý sám úprimne odpovie! Ale väčšina by sa radšej poponáhľala preč. Nie, nebol by dobrý nápad bežať tam a pobiť sa s nimi, to nie. Ale nie je predsa také ťažké napríklad zdvihnúť telefón a zavolať políciu.
Je pravda, že u nás Rómovia nepracujú, kradnú, šikanujú a podobne, ale prečo každý vidí len to, že to robia oni? Nerobia to isté predsa aj ostatní? Prečo rasisti nenávidia všetkých Rómov, ak im jeden ublížil? Prečo si myslí, že im môže za to ubližovať on a všetkým? To už nie je zlé?  Nech nikto nehádže ľudí do jedného vreca , pretože záleží na myslení jednotlivca. Na Slovensku akoby boli odsúdení. No treba brať ohľad aj na to, že  nie všetci sú zlí . Sú takí ľudia aj slušní, ktorí pracujú, starajú sa o deti, nevyvolávajú konflikty a dokonca takých aj osobne poznám. Tak prečo práve týchto nenávidieť za to, čo robia iní? A stále je tu ten problém, že si nikto nevšimne, že to isté robíme my "bieli".
Jedným dôvodom k rasizmu, podľa určitých rasistických skupín je zachovať  čistú krvnú líniu , teda aby nedošlo ku zmiešaniu krvi belocha s inou rasou. Ale prečo? Čo je zlé na tom, že sú napríklad beloch a černoch spolu? Záleží na tom, ak sa ľúbia? Podľa mňa nie! Tu možno uviesť ako príklad aj  druhú svetpvú vojnu . Jeden blázon si zmyslel, že svet musí byť bez Židov a Rómov a začal ich zabíjať. Vďaka tomu tu boli holokausty, koncentračné tábory, vyhaslo mnoho ľudských životov a zničilo sa všetko, čo stálo v ceste. Tu vidno, kam až dokáže zájsť ľudský fanatizmus a zvrátenosť! Niekde som čítala, že dnes už je však genetika ne takej vysokej úrovni a je dokázané, že všetci do jedného sme "kríženci".

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamouTak si treba položiť otázku : Prečo odsúdiť ľudí za to, že vyzerajú inak a sú iní ako ja, keď aj ja vyzerám inak a som iný, ako oni?

Veronika Klesniaková

Veronika Klesniaková

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

No volám sa Veronika ale kamoši ma volajú WEWE. Mám 16 rokov, bývam v Rožňave a som prváčka na Obchodnej akadémii v RV. Mám priateľa ktorého nadovšetko milujem i keď sa občas pohádame. Mám rada hlavne punk, punkrock, rock, metal ale počúvam aj všeličo iné. Rada chodím oblečená v čiernom a dá sa povedať že uznávam anarchiu, i keď nie tak úplne! Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu