Drzo sa ti vysmejem do tváre!

Okradli ťa a ešte chcú poďakovanie! Zlý vtip? Nie, to je len bežná realita dneška v našej krajine. Čo by ste povedali, keby ste si objednali výmenu strechy, zaúčtoval by som si trojnásobok, ale dodal by som vám „aušus“?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

A potom vám ešte zaklopem na dvere, s úsmevom od ucha k uchu vám prídem zvestovať dobré správy a očakávam od vás pochvalu. A keby neprichádzala, tak vám budem na dvere klopať každý deň, celý mesiac. Nepochybujem, žeby ste mi jednu vlepili, potom ma chytili pod krk a trvali na vrátení UKRADNUTÝCH peňazí a oprave strechy.

Že sa Vám také dačo nemôže stať? Uvidíme! Čítajme spolu ďalej.

Náš pán premiér je génius. Musím uznať, že PR - marketing má Róbert Fico na vysokej úrovni. Jeho marketingoví poradcovia sú špičkou v obore a treba ich v pozitívnom svetle vyzdvihnúť. Použili vo svoj prospech demagogickú manipuláciu svojich voličov excelentným spôsobom. Za peniaze daňových poplatníkov, či už tých slovenských, alebo z Európskej únie, si dali vytvoriť a preplniť slovenské mainstreamové vysielanie dobrými správami. Vytvoriť dojem, že v našej krajine sa hromadne veci menia k lepšiemu, je skvelý nápad. Reklama skončila 31. januára, pár týždňov pred voľbami. Aj to u mnohých zapôsobí, veď mnohokrát opakovaná lož sa stáva pravdou. Takže, keď budete notoricky opakovať, že naša krajina je dnes centrom dobrých správ, potom keď si nedáte pozor, podvedome si spojíte, že pôvodcom, autorom a nositeľom týchto dobrých správ je vládnuca strana SMER. A o to tu autorom predsa išlo. Už nováčikovia v marketingu vedia, že najviac dokážete zaujať obrázkami holých dievčat alebo deťmi. Dať do takýchto videí holé ženy by sa nehodilo, a tak je jasné, že sa siahlo po zneužití tvárí detí na tento účel. Pod heslom Účel svätí prostriedky. Načasovanie pred voľbami a celkové prevedenie za peniaze daňových poplatníkov je excelentný ťah.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Len upozornenie: Nepúšťajte toto video zdravotným sestričkám, mohli by ste ich frustrovať. Určite tieto videá neodporúčam pozerať učiteľom, mohlo by im prísť zle. Dôchodcovia si to možno radi pozrú, no aj medzi nimi je už veľké percento tých, ktorí sa nedajú oblbnúť „dobrými správami“, lebo zvýšenie ich dôchodkov o 1,92€ je už aj na nich priveľa a vlaky zadarmo ich neuchlácholia, keďže väčšinou aj tak necestujú. A už vôbec to nepúšťajte drobným živnostníkom a podnikateľom, lebo by ste sa mohli stretnúť s hnevom, bezmocnosťou, frustráciou či odporom. Zvlášť, ak natrafíte na niekoho z tej skupiny, kto sa podieľal na výstavbe dobrých správ pre Slovensko a Širokého Váhostav mu za asistencie vlády SMERU nezaplatil spravodlivú mzdu. V Božom Slove je vymenovaných niekoľko do neba volajúcich hriechov. Osobitné postavenie má hriech zadržanie mzdy robotníkovi! Kto zadrží mzdu robotníkovi, neujde svojej odmene. Spravodlivé Božie mlyny melú, len nie tak rýchlo, ako by sme si želali.

SkryťVypnúť reklamu

Pozrime sa teraz bližšie na jedno z posledných videí, zvlášť vás upozorňujem na záver videa a posledné slová:

https://www.youtube.com/watch?v=4gYXWm_qS0Y

Tak čo? Zachytili ste? Až 80% verejnoprospešných prostriedkov sa zrealizovalo vďaka podpore Európskej únie. Znie to pekne. Ale...

Ale čo sa stane, keď sa projekty skončia? Na týchto prácach sa podieľa obrovské množstvo pracovnej sily. Kde sa podeje?

Zachytili ste ambiciózny plán premiéra Róberta Fica vytvoriť 100 000 pracovných miest? Tak pri tejto perličke sa vám zastavuje rozum. Verím, že každému normálne zmýšľajúcemu podnikateľovi „spadli sánky“.

SkryťVypnúť reklamu

Sú len tri možnosti ako to môže náš pán premiér dokázať:

Možnosť číslo 1

Po voľbách si zájde pán Róbert Fico na živnostenský úrad. Vybaví si živnosť. Potom začne zamestnávať ľudí. Vezme si ich do svojej novej firmy. Určte má svoj životaschopný podnikateľský model, pri ktorého realizácii vytvorí a zamestná sľúbených 100 000 pracovných miest. Zdá sa vám to ako somarina? No jasné! Nikto z vrcholových politikov súčasnej politickej scény nikdy nepodnikal a ani nebude (až na svetlé výnimky). Za prvé to nepotrebujú, kamaráti, o ktorých bolo postarané, sa postarajú. A za druhé - oni s najväčšou pravdepodobnosťou ani čestným a normálnym spôsobom podnikať nevedia.

SkryťVypnúť reklamu

Možnosť číslo 2

Pán Róbert Fico zamestná 100 000 ľudí v štátnej správe. Už vymyslel 2 500 miest pre nových policajtov. Takže mu už ostáva len 97 500. Medzi nami - dobre všetci vieme, že to je nemožné. Štátna správa je už teraz preplnená a treba si hlavne uvedomiť, že štátna správa nevytvára hodnotu, ale hodnotu míňa. Preto naša krajina nedokáže utiahnuť už žiadnych štátnych úradníkov navyše. A aj keď pomaly, tak aj tu preniká digitalizácia a automatizácia procesov a to bude znamenať z dlhodobého hľadiska, že štátna správa nebude potrebovať tak veľa zamestnancov, ako je tomu dnes.

Možnosť číslo 3

Zamestnajú ich podnikatelia.

Toto je jediné správne a uskutočniteľné riešenie tohto sľubu. Má to však háčik. To už nie pán Róbert Fico, ale my podnikatelia máme v sebe tento potenciál. Takže mne by bolo hanbou sa na jeho mieste chváliť cudzím perím.

Lenže, tu by sa muselo niečo zásadne zmeniť. Tak napríklad: Viete o tom, že vinou zlých zákonov sa počet živnostníkov v poslednom období znížil o cca 35 000? Dobre čítate. Tridsaťpäťtisíc ich to vzdalo! Teraz si predstavte, že by prišla vláda, ktorá by začal odstraňovať prekážky podnikateľom a život by im výrazne uľahčila. Veľmi ľahko sa potom môže stať, že nám vznikne 35 000 nových živnostníkov a podnikateľov. Ak budú úspešní a bude sa im dariť, tak sa im podniky začnú rozrastať. A tu sa môže stať, že každý z nich v priemere zamestná dvoch zamestnancov. To už máme 105 000 pracovných miest. A teraz si predstavte, že by vznikol dvojnásobný, alebo trojnásobný počet nových podnikateľov a živnostníkov, ako tu ja uvádzam. Skúste si predstaviť, čo by to znamenalo pre nezamestnanosť! Čo by to znamenalo pre rast Slovenska?

Poďme však k základnej myšlienke tohto článku. Čo je tak úžasne dobré na tom, že si nevieme našu krajinu opraviť sami? Je fajn, že EÚ nám dá prostriedky na obnovu. Ale je to tak správne? A to tu ani nepíšem, že by ste mali problém nájsť čo len jediný projekt financovaný z EÚ, ktorý bol využitý čestne a bez navyšovania ceny pre sponzorov.

Keď sa peniaze minú, kde pôjdu tí ľudia? Pôjdu sa pásť?

Ale nie, nebojte sa, je tu dobrá správa - vznikne 100 000 nových pracovný miest.

Síce ešte nevieme kde a u koho, ale aspoň sa pred voľbami šíria dobré správy.

Ozaj a všimli ste si, že dobré správy sa striedajú so strašením tým, čo nám hrozí od utečencov?

No jednoducho génius. Ľavou rukou vás poteším a pravou postraším. Všetko je dovolené. Účel svätí prostriedky. Len aby som bol znovu zvolený...

Ľubomír Klieštik

Viac o mne na www.kliestik.com

Obrázok blogu
Ľubomír Klieštik

Ľubomír Klieštik

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som podnikateľ a chcem prispievať k premene krajiny. Podnikatelia majú mnoho možností konať dobro. Svet sa mení, preto je správne, aby sme sa menili aj my. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu