Poďme ho zabiť!

Mnohí považujú podnikateľa za prašivého vlka, ktorého treba zabiť, iní – napríklad súčasná vláda - si myslia, že je krava, ktorú môžu nepretržite dojiť, len málokto v ňom vidí koňa, ktorý ťahá voz. Som podnikateľ, mám sen a plán.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Prechádzal som cez mesto, za rohom mestského úradu som zbadal moju známu. Pozdravil som sa a začali sme sa zhovárať, keď tu zrazu sme prešli k téme o jej synovi. Zrejme to bola citlivá téma pre ňu, pretože sa vyjadrila s neskrývaným hnevom: „Všetci podnikatelia sú riadne svine, ale úplne všetci“. Bol som šokovaný. Zvlášť preto, lebo som poznal pozadie. Syn nebol dvakrát pracovitý. Mal aj nečestné praktiky, a tak nečudo, že ho viacerí podnikatelia prepustili, až nakoniec ostal bez práce. No jeho mamička mu preukazovala opičiu lásku. Veď predsa jej synček nemôže byť na vine. To určite tie svine podnikatelia mu ublížili. Veď on je také dobráčisko , predsa nemohol byť on na vine. Pýtam sa jej: „A to aj vaše dve sestry budú svine?“ Vyvalila na mňa oči, že čo to vravím. „Čo sa tak divíte,“ vravím jej. „Veď to vy tvrdíte, že všetci podnikatelia sú svine. A keďže vaše sestry aj s manželmi majú rodinné podnikanie, tak to asi aj oni budú tie svine.“ Ostala v nemom úžase a už takú zlú vec predo mnou z úst nevypustila.Nejedenkrát som zachytil výrok: Podnikatelia, tí si žijú! Ako sa dobre majú! Chodia si do práce, kedy chcú. Vozia sa na autách a majú kopec peňazí.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Podnikateľa pochopí len podnikateľ. Kto vie, koľko sme si museli prežiť trápenia, úzkosti a bolesti? Koľko trápenia a bezsenných nocí sme už zažili? No a je to náš údel, že nás hádžu do jedného vreca, v ktorom sa nájdu aj nepodnikatelia, ale podnikavci a zlodeji. A keď sa k tomu primieša to staré známe, že úspech sa neodpúšťa, plus závisť, tak mnohí majú podnikateľa za toho prašivého vlka, ktorého treba zabiť. Je to aj dedičstvo, ktoré si nesieme zo socializmu, kde podnikateľstvo bolo považované za nepriateľstvo voči robotníckej triede.

No a potom tu máme iný postoj: Podnikateľa nezabime, ale dojme ho a dojme ho ako kravu! Koľko sa dá. Pred každými voľbami máme v programoch strán plno rečí o tom, ako sa bude podporovať podnikanie a po voľbách sa stane opak. Treba získať peniaze na rozkrádanie, pre kamarátov, predražené tendre a sociálne balíčky. No a keď sa už nedá nič vyžmýkať z druhého piliera, tak treba nájsť iný zdroj. A tu príde nápad. Čo tak ošklbať drobných podnikateľov? Je ich veľa, takže je z koho šklbať. Sú však malí, tak s mocou, ktorú máme ich vyžmýkame. Veľké korporácie a bohatí kamaráti, ktorí ovládajú krajinu, tí to nedovolia. Ale malí a strední podnikatelia?! Tam im zvýšime odvody, tu zas dáme daňovú licenciu. Potom im znížime odpočítateľnú položku a znížime paušálne výdavky. A ďalšie a ďalšie „milé“ prekvapenia a podrazy. Veď treba nadojiť do rozkradnutej štátnej kasy…

SkryťVypnúť reklamu

Kto však takto koná, je hlupák, lebo mu nedochádza, že si píli konár pod sebou. Keby sa pozeral na podnikateľov ako na kone, ktoré ťahajú voz, tak by mu došlo, že zdravé firmy so zdravými podnikateľmi a silnou strednou triedou ťahajú voz celej našej ekonomiky a zamestnanosti. Sú to podnikatelia, ktorí keď budú prosperovať, tak zarobia pre štát prostriedky a bude aj na platy pre učiteľov a zdravotné sestry. Kto je múdry, bude premýšľať nad týmto postojom. A kto má odvahu, pridá sa k podnikateľom.

Ľubomír Klieštik

viac o mne na: www.kliestik.com

Obrázok blogu
Ľubomír Klieštik

Ľubomír Klieštik

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som podnikateľ a chcem prispievať k premene krajiny. Podnikatelia majú mnoho možností konať dobro. Svet sa mení, preto je správne, aby sme sa menili aj my. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu