Kto má prsty v puči

Aby nedošlo k omylu. Nemyslel som doslova kto má prsty v puči, ale chcel som tým len povedať, že kto vlastne má naozaj prsty v puči. Ale nie v puči ako takej ale v puči ako takom. Puč je také celkom zaujímavé slovko. Pri spodobovaní je možné ho celkom ľahko vysloviť ako fuč (teda hlavne v anglosaských jazykoch). A to už je oveľa horšie, lebo mnoho vecí môže byť fuč. Celkom a úplne. Ale pravdu povediac prapôvodcom toho fuč môže byť práve puč. Ak teda vezmeme do úvahy význam týchto slov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)

Lenže problém je v tom, že puč môže byť malý, ale môže byť aj veľký. Taktiež fuč môže byť aj malý alebo aj veľký. Navyše, môžu sa udiať jednotlivo a úplne nezávisle. Ale na druhej strane. Čo keď je ten malý puč –fuč súčasťou toho veľkého? A tu už je tak trošku problém, lebo sa nám to začína dosť zamotávať.

A o toto práve vyspelým pučistom ide. Aby to bolo úplne zamotané. Aby sa v tom nikto nevyznal. Aby sa všetci začali doberať, hádať a obviňovať. Aby sa v tom pučisticko – fučistickom zmätku úplne domotali.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vtedy je strojca veľkého puču úplne spokojný. Ešte spokojnejší je, keď aj strojcovia malých pučov majú v zamotanosti celej pučovej –fučovej situácii, ako sa hovorí navrch. Lebo práve vtedy sa dá vyťažiť najviac. Vtedy sú všetci totálne zaneprázdnení hľadaním zdroja puču. A dosť často im unikne dôvod fuču (rozumej – nenávratnej straty).

Tak sa zvyčajne prihodí, že v pučisticko – fučistickom zmätku sa zamieňa príčina s dôsledkom. Všetko by bolo v poriadku. To sa môže stať. Ibaže zlé vyhodnotenie príčiny, može spôsobiť opakovanie následku. Až donekonečna. Alebo v proklamovanej terminológii, večné opakovanie fuču, kým úplne nevyfučí. A čo bude potom?

SkryťVypnúť reklamu

No, ak by sme vzali vážne prírodné zákonitosti, tak opäť dôjde k pučaniu. To je síce pravda, ale pred takýmto pučaním by sme aspoň mohli varovať naše deti. Lebo jedného pekného dňa by sa nás mohli opýtať: “Kto mal prsty v ….?”

Vladimír Klimeš

Vladimír Klimeš

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som liberálne založený a nemám rád podrazy. Zachovajme poriadok, poriadok zachová nás. Som zakladajúcim členom strany SaS. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu