Korupčný škandál v Taliansku zažehnaný?

... alebo jeden z najväčších hráčov histórie futbalu dnes vo zvláštnom štýle ukončil kariéru.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Korupčná aféra, ktorá nemá v histórii talianskeho futbalu obdoby je, zdá sa zažehnaná. Priaznivci Juventusu, AC Miláno či Fiorentiny momentálne nemyslia na to, do čoho sa ich milované tímy zaplietli, zaujíma ich len jedíné - oslava titulu majstra sveta. Taliani sa vo finále proti Francúzsku pochlapili a po stopercentných penaltách získali štvrtý titul majstrov sveta.

To isté finále znamenalo koniec futbalovej kariéry pre jedného z najlepších hráčov vôbec. Zinedine Zidane už pred časom avizoval, že nemecký svetový šampionát bude pre neho v kariére poslednou hráčskou zastávkou. Zidane sa počas celej jeho kariéry vyznačoval doslova až neortodoxným pohybom, ktorým za pomoci prepracovaných kľučiek dostával nejedno defenzívne eso do pomykova. A tak bolo aj na svetovom šampionáte v Nemecku, kde od začiatku zobral dirigentskú taktovku do svojich rúk a výber Galského kohúta príkladne doviedol až do finále. Ukončiť kariéru ziskom titulu majstra sveta by určite bolo niečo úžasné, Zizou však napriek svojej veľkosti túto úlohu nezvládol. Všetko to síce začalo nadmieru pozitívne, veď rodák z Marseille ´panenkovsky´ premenil prísne nariadený pokutový kop (7. min), ale skončilo neslávne. Zidane bol hlavou francúzskej ofenzívy a hlavou aj ukončil svoju kariéru. Po nej sa Materazzi zvalil na zem a hlavnému rozhodcovi Elizondovi nezostávalo nič iné, než vytiahnuť červenú kartu. Tá tak nechala zabudnúť na hráčovu genialitu, veľkosť, trofeje, individuálne ocenenia.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V čase, kedy sa Apeninským poloostrovom prehnala korupčná búrka sa tak titul majstra sveta javí ako balzam, ktorý dokonale zacelí rany. V najbližších dňoch sa tak o talianskom futbale nebude hovoriť ako o čiernom, ale ako o zlatom. A Juventus, čoby jeho vlajková loď zostane v Serii A aj naďalej. Ten Juventus, v ktorom sa začalo o Zidanovi hovoriť ako o hráčovi s výnimočnými kvalitami. Svojho času brali priaznivci ´Starej dámy´ tohto Francúza za svojho a on im to teraz niekoľko násobne vrátil.

Peter Klimko

Peter Klimko

Bloger 
  • Počet článkov:  25
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Jeden z tých, ktorí využili možnosť vytvoriť si vlastný blog. Zoznam autorových rubrík:  Premier LeagueA či ozaj?LFCSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Tupou Ceruzou

Tupou Ceruzou

321 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

50 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

767 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Marian Nanias

Marian Nanias

275 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

92 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu