
Povedzme si najskôr, čo pojem Scousers znamená. Scouse je obyčajné hovädzie mäso, dochutené zemiakmi a repou, prípadne kapustou. Keď sa to správne posolí a zapije pohárom vychladeného piva, môžeme hovoriť o scouse. Z toho automaticky vyplýva, že človek, ktorý obľubuje práve takéto jedlo bude Scouser. Dalo by sa to povedať aj takto, ale bez tvrdohlavej oddanosti k svojmu mestu, ku klubu, k tradíciám by ani vyššie spomenuté jedlo, resp. jeho požitie, nebolo pre bežného človeka, tou správnou cestou k označeniu Scouser.
Prejdem, ale k historickým poznatkom, ktoré hovoria o meste nazvanom Liverpool. Najstaršia zmienka pochádza z roku 1190. Už vtedy bol súčasný názov Liverpool známy až v 40 roznych podobách. Mená ako Lyrpul, Laverpul, Leverpul, Lierpul, Lytherpul sú označením pre jedno mesto. Hovorí sa, že názov pochádza zo slova lypfwrl, ktorý znamená miesto, kde je červená voda a práve také je v Liverpoole (o tomto neskôr). S tým však nemusia všetci súhlasiť a tak sú tu aj ďalšie teórie, ktoré hovoria o pôvode názvu. Takou je aj názor, že Litherland, štvrť, ktorá je súčasťou mesta, bola tá, ktorá sa postavila ako prvá a preto aj názov musí byť odvodený od nej. Toto si však nemyslia tí, čo tvrdia, že Liverpuddle je tým, čo predchádza názvu Liverpool, pretože pokiaľ chcete nejako označiť obyvateľov tohto mesta, stačí, keď im poviete Liverpuddlians. Podľa správnosti sa však obyvateľ mesta má označovať Liverpoolitan.
Rieka Mersey by do predchádzajúcich riadkov mohla tiež niečo povedať, veď oblasť, v ktorej sa Liverpool nachádza nesie práve jej názov. Mersey, ktorá bola typická ešte pre kráľovstvo Mercia, sa práve v meste Scousers pripája k moru. A práve ona je dôležitá pri určení, odkiaľ vlastne názov Liverpool pochádza. Povedať, že rieka mala pri zakladaní mesta isté červené, dokonca až tehlové sfarbenie a že, tehlová je v miestnom slangu liver, by dávalo odpoveď na otázku, ktorá je v predchádzajúcich riadkoch kladená.
Pozrime sa teraz na znak Liverpool FC, ktorý má takisto svoje historické súvislosti. Liverbird, znak, je charakteristickým tak pre LFC, ako aj pre mesto, ktoré hneď pri svojom vzniku dostalo pečať. Práve táto slúžila na to, aby sa obyvatelia mesta brali ako svojprávni a aby im boli prisúdené výhody, s ktorými prišiel aj hospodársky rozvoj. Znak je pochopiteľne symbolom a predstaviteľom faktu, že oddanosť Scousers je taká veľká, aká len môže byť. Toto jasne dokazujú všetky prvky, ktoré v sebe znak má. Vták, ktorého vidíme na znaku, pripomína orla či kormorána a práve v ňom sa spája história mesta s oddanosťou Scousers.
Ďalším, azda najpodstatnejším prvkom je nápis You´ll never Walk Alone (Nikdy nepôjdeš sám), ktorý je aj klubovou hymnou. Presne oproti sa nachádza stuha, ktorá značí rok vzniku Liverpool FC. Najslávnejší anglický klub však neprežíval len pekné obdobia a plamene, ktoré sa nachádzajú na stranách znaku sú akýmsi spomenutím na množstvo obetí v Hillsbrough.
Ďalším klubovým symbolom je štadión. Anfield postavili v roku 1892 majitelia futbalového tímu St. Domingo Church Sunday Club, ktorý onedlho zmenil názov na Everton FC. Anfield bol vo vlastníctve Evertonu, ktorý však nemal nárok na pozemok, na ktorom stál a tak obchodník, ktorý sa pýšil vlastníckymi právami, mohol stále zvyšovať finančné nároky za prenájom. Toto sa nepáčilo časti predstavenstva klubu a tak sa "Toffees" rozhodli, že si nájdu iné, lacnejšie miesto, na ktorom postavia štadión. Druhá časť však bola proti, čo viedlo k rozdeleniu klubu na dva. Ten starší si nechal meno (Everton), ale musel postaviť nový štadión. Lepšie na tom bol novozaložený (Liverpool FC), ktorý musel platiť vysoké nájomné po peniazoch bažiacemu obchodníkovi, ale mal kde hrať. A tu sa začala rivalita klubov, ktorá je predmetom mnohých roztržiek ešte aj v dnešnej dobe. Prvý zápas na Anfielde odohral LFC proti Rotherdamu, v ktorom zvíťazil 7:1. Prvý septembrový deň 1892 je teda začiatkom skvelej histórie The Reds.
V súčasnosti sa klub nachádza v situácii, ktorá preň nie je práve najpríjemnejšia a tak sa vedenie, hráči, priaznivci uchyľujú spomínať na minulosť, kedy bol FC naozaj slávny. O prinavrátenie hrdosti a hlavne futbalových titulov sa určite snaží aj súčasný manažér Rafael Benitez, ktorý je renomovaným odborníkom, ale či to bude stačiť, ukáže až nasledujúcich pár rokov. Do vtedy sa môžu fanúšikovia tohto rekordéra v počte získaných titulov utešovať práve minulosťou.