V strede týždňa pokračovala najvyššia anglická súťaž ďalšími zápasmi, čo by nebolo ničím výnimočným, keby jeden z nich (MU - T´ham) nerozprúdil polemiku, či by sa aj v najstaršej futbalovej lige sveta nemal začať pri sporných momentoch využívať videorozhodca.
Čo sa vlastne stalo? V závere utorňajšieho stretnutia chybil po strele Pedra Mendesa brankár domácich Roy Carroll, keď strelu od polovice ihriska podcenil a tá skončila v jeho bránke (na obrázku je zreteľne vidieť, že lopta v nej je). Zatiaľ čo fanúšikovia Manchestru rozmýšľali, či bude ešte čas na vyrovnanie a priaznivci hosťujúceho tímu boli hrdí na svoj tím, rozhodca Clattenburg (po tom, ako pravdepodobne nevidel loptu za čiarou a na gól ho neupozornil ani postranný Rob Lewis) nechal v hre pokračovať. Rozhodnutie hlavného arbitra vyvolalo vlnu emócií, čo vyvrcholilo až do horúcej výmeny názorov medzi oboma fanúšikovskými tábormi. Tí domáci samozrejme jasný gól nevideli. A keďže na ich šťastie ani rozhodcovia, Manchester ako favorit, nakoniec vydoloval aspoň bod.
Martin Jol, manažér Tottenhamu bol po zápase zjavne nahnevaný: " Už teraz nosia rozhodcovia za uchom vysielačku, tak nevidím dovôd, prečo by hra nemohla byť na pár sekúnd prerušená, aby sa správne rozhodlo. Na striedačke vidíme prostredníctvom techniky všetko, čo sa v zápase udeje, ale použiť ju nemôžeme. Všetci na štadióne videli, že lopta bola za čiarou, len rozhodcovia nie. A to nehovorím o tom, že bola za čiarou pol metra."
Nutnosť používania videozáznamov v zápasoch potvrdil aj manažér MU Alex Ferguson, ktorý napriek svojmu, niekedy až prehnanému státiu za svojimi hráčmi, priznal rozhodcovu chybu: " Myslím, že to, čo sa stalo v tomto zápase podnietilo zavedenie videorozhodcu do futbalu. V minulosti po takomto kroku volalo mnoho ľudí, ja som však bol proti kvôli naťahovaniu hracieho času. V článku, ktorý som minule čítal stálo, že pokiaľ by sa rozhodca do 30 sekúnd (od použitia videozáznamu) nerozhodol, pokračovalo by sa v hre. Je to dobrý nápad."
Naill Quinn, bývalý hráč Arsenalu, Sunderlandu a Manchesru City sa tiež postavil za zavedenie videorozhodcov do futbalu: " Za 20 rokov aktívnej futbalovej činnosti som nevidel nič takéto. Keď lopta padla za bránkovú čiaru, bol postranný rozhodca len niečo okolo 20 metrov od bránky. Neverím, že to nevidel. Ak sa niekedy rozmýšľalo o zavedení videorozhodcov, tak tento večer len potvrdil, že by to malo byť už v najbližsšom čase.
Niektoré britské médiá priniesli ďalšie príklady, kedy rozhodca neučinil pro svojom rozhodnutí správne a týmto sa začala neoficálna kampaň za zavedenie videotechniky do zápasov. Ako najčastejší príklad sa spomína ľadový hokej, kde niečo podobné s úspechom funguje už roky. Konzervatívnosť obyvateľov britských ostrovov a ich povaha však môžu byť pre vyriešenie tohto problému veľkým súperom.