O matematike, alebo prečo to občas nevyjde.

Je to ako na hodine matematiky. Písomka z rovníc. Nachystáte si čistý papier, vyberiete si z tabule jednu rovnicu a začnete počítať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Na začiatku sa Vám to zdá byť náramne jednoduché. Postupne však prídu komplikácie a Vy neviete ako ďalej. Našťastie však ovládate zopár fínt a tak predsa len dokážete pokračovať. No a keď si už myslíte, že dostanete výsledok, s hrôzou zistíte, že rovnica nemá riešenie. Ako napríklad 6=0. Viem, nedáva to zmysel, načo by niekto vymýšľal rovnicu, ktorá sa nedá vypočítať. Nejde Vám to do hlavy. Hľadáte, kde ste mohli spraviť chybu. Skontrolujete postup výpočtu. Nič. Uistíte sa, či ste neurobili akúsi hlúpu aritmetickú chybu. Nič. Pre istotu skontrolujete príklad ešte raz. V tej chvíli ste už veľmi smutný, pretože rovnica stále nedáva zmysel. Obraciate papier hore-dole a iba naň hlúpo hľadíte. A vtedy Vám to dôjde. Zodvihnete hlavu od papiera a pozriete na tabuľu. Príklad, ktorý ste doteraz rátali je v skutočnosti nerovnica. Príčinu, kvôli ktorej ste pri rátaní použili opačné znamienko nie je ľahké zistiť a dalo by sa o nej veľa debatovať. Podstatné však je, že výsledok teraz konečne dáva jasný zmysel.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zostáva Vám spraviť už iba posledný krok. Zmeníte znamienko a podčiarknete výsledok.

Ešte nezvoní, treba rátať ďalší príklad. Prajem Vám veľa šťastia.

Daniel Klúčovský

Daniel Klúčovský

Bloger 
  • Počet článkov:  27
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Hadovi je dobre, ľahne si a ide...Dill Kelson Zoznam autorových rubrík:  Všetko je možnéVšetko je senVšetko je ta tamVšetko je v pohybe

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu