O Cudzom Cudzincovi

Ďalšia hádka. Slzy. Hnev. Krik. Papiere na stolíku pri vchode. Škrabot pera. Podpis. Zlostne zabuchnuté dvere.Už sa nevráti. Tak ak je to tu. Rozvod.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Vplávala do miestnosti. Zvlnené vlasy padajúce na ramená. Pery farby krvy. Bodajúce oči. Miestnosťou sa šíri vôňa ruží. Zatajený dych. Sama?

Zoberie si pohár šampanského. Zahliadla ho. Kvapky alkoholu na krvavo červených šatách nechávajú stopu. Kým sa stihla otočiť zmizol. Bol tam vôbec? Vie že tam je. Pomaly sa obnovuje ruch večierka.

Cíti ich pohľady. Chlipne. je ako atrakcia v cirkuse. Pomaly sa stráca. Ignoruje všetkých. Jedine korzet ju drží vzpriamenú. Rozpadá sa. Ženy zazerajú. Musí vypadnúť. Pomaly otvára dvere salónu. Chce byť sama.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Za dverami. Sú tam. Nie je sama. "Aké je to byť opäť rozvedená ?" Všetkých už niekde videla. Približujú sa. Dotýkajú sa jej. Nechce to. Kričí zbytočne. Nikto ju nepočuje. Nechce počuť. "Daj nám kúsok seba" "No tak len trochu".

Padá na Zem. Držia ju. Niekto vtrhol dnu. "Nechajte ju!"

Vedela že tam je. Ťahá ju von zo salónu. "Necháme to manželstvo anulovať! Veď vieš čo bol zač. " "Nie! Nechcem, aby to niekto vedel!" Čierne slzy stekajú po jej bielej tvári. Prichádza hostiteľka k nim. Utiera si slzy. "Čo sa stalo?" "nič odchádzam domov" - povie ešte roztraseným hlasom. "Odprevadím ťa!" "Netreba!" Oči má už zabodnuté do niekoho iného. Kráča mu oproti. Ťahá ho z dohľadu. -"Musíš zmiznúť! Vie to. Ja som mu to nepovedala. Neviem komu to povie.. "

SkryťVypnúť reklamu

"Exmanžel.. " Poznamená s úškrnom. Podáva jej kabát. Posiela mu beznádejný pohľad. Mizne v dave. Nasadá do koča.

Po chvíli koč zastavuje. Vystupuje. Ide za ňou. Pobozká ju.

Krásny krémový mestský dom. Vchádzajú. Pribehne Elena. "Nečakala som Vás tak skoro.." Podá jej kabát. Ide hore majestátnymi schodmi. Ešte aj po schodoch sa vznáša. Pozoruje ju zdola. Vie to. Pomaly si dáva dolu náušnice. Zmyselne otočí hlavou. Položí náušnice na stôl. " Mal by si už ísť. Budeš im chýbať." Akoby čakal na rozkaz. Vybehol po schodoch za ňou. Pobozkal ju.

"Nemal by si .." Nenechá ju dopovedať. Bozkáva ju. Chtivo ju objíma. Elena krútiac hlavou odchádza. Tlačí ju do izby. Útulná izba s veľkou posteľou uprostred. Oknom vidno do ulice. Pobozká ho. Musí. Zachránil ju. Má ho celkom aj rada. Povolí jej korzet. Pozrie mu do očí. Už sa tomu nevyhne.

SkryťVypnúť reklamu

Je noc. Ešte stále spí vedľa nej. Oblieka sa. Schádza po schodoch. Otvára dvere. Exmanžel. Utišuje ho. Koč už čaká. "Odvez ho kam len bude chcieť" Obíjmu sa.

Potichu sa vkráda na poschodie. Prechádza dlhou chodbou. Otvára tmavé masívne dvere. Chladná hosťovská izba. Ulahá do postele. Nespí. Vie že príde. Bude rozčúlená. Povie že nechcela nech ide takto v noci späť sám. A že spí v jej izbe lebo inde sa nekúrilo. Nech je ona tá zlá. Ak sa to dozvie vydedí ho.

Buchot. Krik. Vychádza na chodbu. Oproti cez dlhú chodbu na ňu sporo odetý nechápavo pozerá. Už je hore schodmi. Keď je rozčúlená je ako raketa. Hovorí jej svoju premyslenú verziu. On je ticho. Chcela by nech niečo povie. On nič. Už je dole schodmi. Kričí, že keď to takto chce nech je po jeho. Že mu sem pošle veci.

SkryťVypnúť reklamu

Koč sa vrátil. Uteká k nemu. Posiela list exmanželovi. Netuší kde je. Vie to iba kočiš. Je skoro obed. Začínajú prichádzať jeho veci. V majestátnej hale je množstvo gaučov. Jeden si dá odniesť do izby, aby bolo miesto na jeho veci. Ide do kuchyne. Elena varí. Za chvíľu prichádzajú ďalšie jeho veci.

V hale plno jeho vecí. Takmer všetky. Lady poslala odkaz, že ďalšie pošle inokedy. Bezradne stojí pred kopcom drevených debien s vecami. Takto to nechcela. Pozrie na neho. Je na kolenách. Chytí ju za ruku. Otvára krabičku. "Vezmeš si ma?" Ona lapá po dychu. On drží v ruke zásnubný prsteň. V živote nevidela taký veľký diamant.

Zuzana Kmentová

Zuzana Kmentová

Bloger 
  • Počet článkov:  23
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som osobka, žena a holka zaroven. Som omyl prirody. A hlavne som trdlo. Zoznam autorových rubrík:  Leazuzo mne - o čom inomz knihy myslienokSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu