20.6

Môj trip sa rozbehol v plnej paráde.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Tak a došli sme na letisko v Madride, kde sme čakali na náš prípoj do Mexika city. Prileteli sme tam niečo po 20 hodine a do odletu nám chýbalo ešte niečo cez tri hodinky. Tak sme sa po tomto letisku začali prechádzať podobne ako ja keď som čakal na Slečnu v Londýne...najprv hóre potom dólu z ľava a doprava. Po asi hodinke aj pol akosi človeku po prechádzaní sa po pohyblivých chodníkoch aj vyhladne. Zamierili sme k teda k fast foodom, keďže nič čo by sa dolo považovať za reštauráciu sme nenašli. Vo všeobecnosti nie som zástanca takejto formy jedla, ajkeď niekedy poteši ako KFC (prekliato dobre kura) . Tak ako čumím na jednotlivé ponuky jedál a snažím si vybrať aspoň niečo čo sa bude podobať na mäso. Nakoniec som si obejdnal jedlo z nazvom ze thajské rebra. Tak ten chudak thajčan musel byť riadne chudý, pretože na nich nebol ani náznak mäsa, "Ale čo už." Povedal som si že v lietadle sa mi daju najesť ;).

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Keďže Slečna nemala ešte kúpene darčeky pre rodinu, tak poslednú hodinu na letisku se strávili nakupovaním darčekov. V živote som si nepomyslel že mexičania sú tak rodinne družobný, pretože dokopy ich kúpila asi 20. Po obchodoch s parfemami, nasledovali, rôzne butiky, gift-shopy a tak podobne. Nakoniec sa rozhodla, že kúpi pre svoju rodinku olivové oleje. Tak sme začali vyberať asi z 7 druhov olejov, ale akosi nás donútili okolnosti sa rozhodnuúť pre jeden typ oleja tak narychlo, pretože bolo posledné volanie na nástup do lietadla.

Na moje zhrozenie po absolvovaní pasovej kontroly som uvidel typ lietadla, ktorým sme mali letieť (jednalo sa o ten istý typ lietadla, ktoré sa zrútilo asi 2 týždne pred tym ako sme leteli)...Hrdlo mi len tak stislo, ako asi srdce čerstvému pacietovi po infarkte.

Skryť Vypnúť reklamu

Zostáva posledna hodina letu. Začal som mať obavy či to bol dobrý nápad podnikať cestu do Mexika. Bolo to z toho dôvodu, že som mal predsa bývať mesiac u jej rodičov, predsa len je to trošička divné. No bohužiaľ z lietadla sa už vystúpiť nedá.

Stewardi začali roznášať nejaké lístky o preclení nejakých produktov alebo niečo také, doteraz som tomu akosi nepochopil, keďže akosi na palube lietadla nič nepredávali a ani neponúkali, ale keď som videl že všetci svorne píšu tak som sa podpísal aj ja. :D

Po prílete do Mexika city nás čakalo malé prekvapenie vo forme vojakov, ktorí rozdávali letáčiky, na ktorých sa Vás pýtali:

Skryť Vypnúť reklamu

Cítite sa zle?

Mali ste nevoľnosť?

Myslíte si že počas letu ste mali alebo máte horčku?

Spozorovali ste počas letu na sebe niečo neobviklé?

Samozrejme na všetky tieto otázky všetci odpovedali negatívne, keďže to bolo počas vypuknutia pandémie.

Došli sme na stanovisko pasovej kontroly, tam som sa so slečnou rozdelili, pretože bola prepážka pre domorodcov a cudzincov. Ako som tam čakal v tom asi 50m rade, tak som sa snažil zachytiť nejaké tie jazyky. Napočítal som asi 13 druhov jazyka. Čo ma viac zaujalo a neskôr aj objasnené. Bol jeden týpek oblečný celý v bielom s bielým klobúkom (Ten chlapík bol kubánec a aby kubánska mafia ukazovala svoju silu, tak trúfalo iba oni na Kube nosia biele ľanové oblecenie a kopec striebra). Po pri ňom 3 slečny v značkovom oblečení a každá vo svojej kabelke mala takého kabelkového psa. Zahľadel som sa na jednu z nich a v tom:

Skryť Vypnúť reklamu

Otro pasajero por favor

Usúdil som že to asi kriči na mňa.

Tak teda šiel som. Dal som môj pas a colník sa ma pýta

Habla inglés o espaňol

Hovoríte anglicky alebo španielsky

Radšej som povedal

Hablo espaňol. -Hovorím španielsky

Para que llego a Mexico y por cuanto tiempo va a estar aqui?- Prečo ste prišli do Mexika?

Voy a visitar padres de mi novia y voy a estar aquí 2 meses Prišiel som navštíviť rodinu mojej priateľky a strávim tu 2 mesiace.

Colník zdvihol zrak usmial a povedal

Hmmmmmmm ya despúses de 1 mes su padres van a querrer que usted se va.--Hmmmm už po mesiaci jej rodičia budú chcieť aby ste odišli.

No skvele pomyslel som si. Colník priložil môj pas k počítaču, čumí do monitoru. Priloži druhý krát a zasa nič.

Que paso seňor policía?- Co sa stalo pán policajt?

Es que no me sale en mi compu su fecha de nacimiento- Nevýchádza mi z môjho počítača váš dátum narodenia.

Po druhý krát super hneď prvé minúty v Mexiku a colník mi najprv povie že po mesici ma budú chciet vyštvať z Mexika a teraz ešte problém s pasom.

Colník niekam odišiel a v tej minúte asi 2 policajti začali čumieť na mňa otočím sa dozadu a ostatní pasažieri začali čumieť. Pripadal som si ako keby som ten typek v bielom oblečení, teda ako nejaky Capone ktorý čaká či ho odhalia že je najhľadanejší mafían 20 storočia. Kým som premýšľal ako to asi bolo v tých 20. rokoch minulého storočia, tak sa vrátil colník.

Todo esta bien seňor. --Všetko je v poriadku pane

Tak som odišiel preč aj s pečiatkou v pase. Naneštastie kým sme čakali na kufre. Slečnine kufre došli a moje sa dostali nejakou nahodou do Toronta :).

Tak po vybaveni batožiny sme vyšli von a tam boli...

Juraj Knezo

Juraj Knezo

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

cesty jedného študenta Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu