23.06

Druhý deň sme ešte ostali doma, pretože sme boli ešte unavený z cesty. Zišli sme dolu zo spálne do kuchyne kde už na nás čakali raňajky. Pri stole už raňajkovala Seňora. Na stole na nás čakala kukurica (teda aspoň som si to myslel). Keď som si sadol za stôl a rozbalil kukuričný struk vo vnútri na mňa číhalo čokoládové hovädzie mäso a nejaká masa ktora bola pripravená z kukurice. Dobrý deň. Ako sa máte? Dobrý deň Juraj, spal si dobre? Ako nikdy, ako maličké bábo. (vravím) To je skvelé, počuj aký máte dnes plán? Ja dnes budem robiť kytice nechcete sa pridať? (vraví) To by bolo skvele, rad by som sa naučil robiť viazať kytice. "Tak ok, narňajkujte sa, umyte sa a sa stretneme dole v garáži." povedala seňora a šla dolu pripraviť si veci na hodinu floristiky. Dojedli sme, umyli sme sa a šli dolu. V garáži už na nás čakala Seňora s kopou krásnych kvetov. Tak toto dnes všetko použijeme vraví.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Druhý deň sme ešte ostali doma, pretože sme boli ešte unavený z cesty. Zišli sme dolu zo spálne do kuchyne kde už na nás čakali raňajky. Pri stole pila kávu Seňora. Na stole na nás čakala kukurica (teda aspoň som si to myslel). Keď som si sadol za stôl a rozbalil kukuričný struk vo vnútri na mňa číhalo čokoládové hovädzie mäso a nejaká masa ktora bola pripravená z kukurice.

Dobrý deň. Ako sa máte?

Dobrý deň Juraj, spal si dobre?

Ako nikdy, ako maličké bábo. (vravím)

To je skvelé, počuj aký máte dnes plán? Ja dnes budem robiť kytice nechcete sa pridať? (vraví)

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

To by bolo skvelé, rád by som sa naučil robiť viazať kytice.

"Tak ok, narňajkujte sa, umyte sa, stretneme sa dole v garáži." povedala seňora a šla dolu pripraviť si veci na hodinu floristiky.

Dojedli sme, umyli sme sa a šli dolu. V garáži už na nás čakala Seňora s kopou krásnych kvetov. Tak toto dnes všetko použijeme vraví. Vysvetlila nám do podrobna ako a koľko centimetrov máme z toho ktorého kvetu odstrihnúť a tak podobne. Tak som sa pustil do príravy mojej prvej kytice. Ako som ju začal tvoriť seňora mi vraví. Počuj aby nám práca šla lepšie čo keby sme si niečo dali?

Vravím v pohode nie je žiaden problém. Odišiel som do minibaru, ktorý bol hneď vo vedľajšej miestnosti a doniesol som fľašu Tatranského čaju, ktorý som daroval rodine ako vďaku že môžem u nich budúci mesiac bývať.

Skryť Vypnúť reklamu

Ulial som po prvom panáku medzi troch a šup ho dnu.

Fúúúúúúúú to je ale dobré, ale veď to nie je silné. Koľko to ma %?

Vravím 56% a ukázal som na etiketu.

Nezdá sa dajme ešte, Slečna pozrela na Seňoru a vraví mi Juraj ja už nechcem a nemali by ste ani vy to preháňať. Nezabúdaj na to že moja mama no pila iba kávu a neraňajkovala.

To je dobré, neboj sa určite dám na ňu pozor.

Hmmmmm tak ako som dával kvety dnu do mojej kytice po každom jednom vpichu sme si museli dať panáka. V priebehu asi 2 hodín sme o dvojici stiahli skoro celu sedem decovú fľašu Tatranského čaju. Naštastie pre nás dokončili sme aj kytice. Po dokonční poslednej mi vraví , pojdeme hore sa prezliecť a vyrazíme do mesta sa najesť. Dobre (vravím). Začali sme stúpať z garáže až na druhé poschodie domu. Tam sme sa rozišli kažý do svojej izby. Po tom stúpaní dvoch poschodí som sa cítil asi ako na kolotoči ktorý sa krúti rýchlosťou asi 100 km/h, nakoniec som to ale ustál prezliekol sa a čakal kým sa dámy prezlečú. Čakám 10 min a prišla Slečna, čákame 15, 20 25 min a slečnu už unavilo čakanie tak šla do rodičovskej spálne a zaklopala na dvere. Po asi 5 minútach sa vrátila späť do spálne naštvaná a vraví mi: "Kurva som ti vravela že to nemáte preháňať s tým čajom. Mama leži opitá na zemi."

Skryť Vypnúť reklamu

Vstal som rýchlo z postele a šiel som do rodičovskej spálne. Pootvorím dvere a vidím ako na zemi leží Seňora v spodnom prádle na zemi s rukami a nohami roztiahnutými ako Da Vinciho maľba Vitruviánsky muž.

Pre boha si myslim tak to je totalne v prdely.

"Ako sa máte Seňora? Ste v poriadku? Čo sa stalo?"

"Juraj, zomrel Michael Jackson!"

"Čože? spytal som sa znova."

"Zomrel Michael Jackson."

Pozrel som na televízor kde zrovna dával informácie o úmrtí Michaela Jacksna.

"Nechcete aby som Vám pomohol na posteľ?"

"Nie ďakujem ale vieš čo? Zomrel Michael Jackson."

Prišla Slečna a pomohla mi so Seňorou na posteľ. Bol som vykázaný zo spálne, tak som sa vrátil do mojej izby. Zapol telku a vravím si: Do piči som tu druhý deň, a už som to skurvil. Najlepšie asi bude keď si nájdem nejaký najbližší let domov a to hneď zajtra to není možné, aby som to tak posral hneď na začiatku.

Skryť Vypnúť reklamu

Postupne sa začali vraciať domov ostatní členovia rodiny. Najprv brat keď vyšiel von tak bol naštvaný, potom sestra tá tak isto. "No super už len to mi chýbalo že ešte teraz budú na mňa všetci naštvaný. Radšej ani nechcem vedieť čo mi povie Seňor."

Slečna chcela vypadnúť z domu preč od toho stresu, ktorý práve v týchto chviľach zažívala. Tak sme sa šli najesť napokon Slečna, brat a ja. Počas obeda som sa dozvedel, že oni nie sú naštvaní na mňa, ale na ich mamu. Dôvod bol ten, že ju takto opitú nevdeli už najmenej 15 rokov. Zazvonil telefón, volal jej otec z domu, že chcel pozdraviť mamu ale že je zamknutá v izbe, či nevieme čo sa stalo s ňou. Slečna v okamihu odpovedala že možno mala na ušiach sluchátka a počúvala hudbu a pri tom zaspala. V tomto momente ma prekvapilo ako rýchlo sa ženy vynájdu v krízovýych situáciach ako bola táto. Klobúk dole dámy.

Po návrate domov sme chceli skontrolovať či ešte žije. Na moje štastie dvere boli otvorené a ona ešte žila. Hodili sme na slúchatká cez posteľ a čakali na opätovný návrat Seňora domov. Na moje štastie si nič nevšimol, celú historku sa nakoniec dozvedel až o niekoľko dní neskôr. Na tento zážitok spomíname doteraz.

Nech žije Tatranský čaj a Michael Jackson. :-)

Juraj Knezo

Juraj Knezo

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

cesty jedného študenta Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu