Thomas, alebo Mateo, ako ho tu kamaráti volajú, má 58 rokov. Narodil sa v Spojených štátoch amerických, ale ešte keď bol malý, celá rodina sa presťahovala do Holandska. Keďže veľa času na internete netrávi, pred príchodom som komunikoval s Madokou. Japonkou, ktorá s Mateom žila minulý rok sedem mesiacov.Po príchode do Raul Marin Balmaceda som išiel ku Mateovým priateľom Meri a Maurovi. Práve deň pred mojim príchodom sa Mateo po týždni vybral pomocou vysielačky komunikovať so svetom a informovali ho,že prídem. Meri a Mauro pracujú na farme. Na pozemku s rozlohou okolo 1 000 hektárov. Majú 150 oviec, veľký dom, pláž, dve chatky pre turistov a aj malú súkromnú pristávaciu dráhu pre lietadlá. Pred pár rokmi to patrilo Američanovi Tompkinsovi, ktorý vlastní aj Park Pumalín, avšak neskôr to predal inému krajanovi. Kým sme čakali na Matea, Mauro mi o ňom niečo povedal: „Mateo je hipík, ktorý sa zabudol v 70-tych rokoch. Stále žije vo svojej dobe.“
Fotopríbeh je voľným doplnkom k cestopisu „Na juhoamerickej vlne“ - cestopis o 15-tich mesiacoch dobrovoľníctva, couchsurfingu a turistiky v Uruguaji, Argentíne, Čile, Brazílii, Paraguaji, Bolívii, Peru a Ekvádore, ktorý vyšiel z tlače koncom júna 2010. Viac informácii, ako aj ukážka 20 strán z publikácie je dostupných na http://www.michalknitl.com/na-juhoamerickej-vlne/. Úvod je zverejnený aj na blogu a video z krstu na vimeu. V prípade záujmu o knižku si prosím pozrite moju webstránku s informáciami a kontaktujte ma na emailovej adrese michal.knitl@gmail.com.
Nové časti fotopríbehu budú zverejňované vždy v pondelok o 8:00 ráno. Fotografie sú zoradené chronologicky a momentálne ich nie je možné nájsť na žiadnej inej webovej stránke.