Z - Putinovi zombíci

vylepujú v Košických uliciach a parkoch symboly zla ako výstrahu, že Rusko si svoje len tak neopustí.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Z - symbol koncentrovaného zla, symbol vojnových zločinov. Jeho používanie je dúfam, aj na Slovensku zakázané a kriminalizované ako schvaľovanie a podpora opovrhnutia hodných činov ruskej armády na Ukrajine. No neviem. Slovensko, ktoré má byť podľa Ruska stále v jeho oblasti vplyvu a je pre neho nepriateľská krajina, je s ním minimálne v informačnej vojne. Trochu ma preto prekvapuje alibistické vyhlásenie generálnej prokuratúry, že používanie symbolu Z sa bude posudzovať len v akomsi ťažko dokázateľnom kontexte. V Nemecku je to rovno trestný čin, v Česku na to majú metodický manuál.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Šíriť zlo z Moskvy môžu len neľudia - zombíci napadnutí propagandistickým morom, ktorý zatiaľ beztrestne šíria. Netýka sa to len jeho symbolu. Rozsievajú mor, lebo sloboda slova, lebo ľudské práva. Ale aj slová zabíjajú, história má na to bezpočet dôkazov.

Verejné priestranstvá sú sledované množstvom kamier. Isto by sa dalo dosledovať, kto a kedy tie symboly zla po meste vylepuje. Chcelo by to, verím, že nechcem nemožné, aby v rámci pochôdzok mestskej aj štátnej polície po meste, ich neprehliadať, ale naopak registrovať, zadokumentovať a na snímkach kamier podľa možnosti identifikovať a vypátrať Putinových zombíkov.

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu
Peter Kobelák

Peter Kobelák

Bloger 
  • Počet článkov:  52
  •  | 
  • Páči sa:  25x

Väčšinou som v menšine. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu