Biorytmus

Veríte v pôsobení biorytmu na Váš organizmus? Beriete varovanie kriviek biorytmu vážne? Alebo ani neviete čo to biorytmus je ? Pre tých čitateľov, ktorí vedia o biorytme viac, alebo skoro všetko, sú moje riadky len potvrdením, že človek by sa mal riadiť podľa toho, čo mu jeho biorytmus ukazuje.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

V mojej rodine, ako aj v mojom okruhu známych, poznám niekoľko prípadov, ktoré svedčia o tom, že poznanie biorytmických kriviek mohlo zabrániť úrazom a haváriám so smrteľnými následkami. Napr. môj syn si spôsobil vážny úraz presne v ten deň, keď 2 krivky jeho biorytmu ukazovali kritické body. Vnuk spôsobil haváriu auta tiež v ten deň, keď jeho 1 krivka ukazovala kritický bod. Syn našej známej sa zabil na motorke presne v deň, keď jeho krivka vykazovala 2 kritické body. Moja manželka si zlomila zápästie tiež na taký deň, keď jej krivka vykazovala kritický deň (bod). Mohol by som v príkladoch pokračovať. Preto varovanie biorytmických kriviek treba skutočne brať vážne a v takýchto dňoch byť ostražitejší a opatrnejší. Kto nevie alebo nepozná pojem biorytmus, môže sa o tom dočítať v literatúre, dokonca na internete nájdete tabuľky a návody, ako ho vypočítať, alebo vám ho po vložení dátumu narodenia do tabuľky vypočíta príslušný vzorec.Poznáme 4 základné krivky biorytmu: sú to sínusové krivky. Fyzický biorytmus - je zodpovedný za koordináciu, silu, výdrž, sebadôveru, energiu, odvahu a agresivitu. Cyklus 23 dníEmocionálny biorytmus - určuje kreativitu, nálady, optimizmus, šťastie, duševnú pohodu a depresie či emocionálnu citlivosť. Cyklus 28 dníIntelektuálny vplýva - na pamäť, vnímanie, logické myslenie a úsudok, schopnosť robiť rozhodnutia. Cyklus 33 dníIntuitívny biorytmus - ovplyvňujúci našu intuíciu. Cyklus 38 dní.Objavenie biorytmu sa pripisuje začiatkom 20. storočia viedenskému psychológovi Swobodovi a berlínskemu lekárovi MUDr. Fliessovi. Na podklade chorobopisov svojich pacientov zistili určitú zhodu v ich cykloch.Biorytmus každého človeka začína jeho narodením. Vtedy sú všetky krivky v nulovom bode a začínajú stúpať do plusovej oblasti.V mieste, kde sínusová krivka pretína vodorovnú os sa nachádza kritický bod, ktorý vás upozorní, dnes musím dávať na seba väčší pozor. Ak nájdete na internete pod názvom „biorytmus“ alebo „Biorythmus“ príslušný odkaz, skúste ho otvoriť a podľa pokynov sa vám vykreslí obraz pre vaše zadanie: dátum narodenia. Ďakujem za pozornosť.G.F.K.

Gerhard František Köhler

Gerhard František Köhler

Bloger 
  • Počet článkov:  31
  •  | 
  • Páči sa:  0x

rodák z Podbrezovej, t.č. Košičanhlavný konštruktér, strojár t.č dôchodcamám rád šport, hlavne basketbalšachista, fotografista Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu