Život po 70ke

Človek, ak sa dožije 70 rokov, začína pociťovať rôzne zdravotné ťažkosti. Búšenie srdca, bolesti kĺbov a chrbtice, bolesti žalúdka a ďalšie. Obyčajne sa dostaví strach, čo sa so mnou deje.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (13)

Nebojte sa, to je všetko normálne. Treba navštíviť lekára, chodiť na pravidelné kontroly, len neprepadnúť depresiám a nemať negatívne myšlienky. Vždy myslite pozitívne. Už mám svoj vek a s tým treba ďalej žiť. Podobné pocity som mal aj ja a tak som sa začal zaoberať rôznou literatúrou a našiel som akýsi spôsob samoliečby. To znamená: dýchacie a mierne pohybové cvičenia a prechádzky. Najviac mi však pomáhajú vitamínové doplnky a hlavne vitamín E v kombinácii so Selénom.Kto užíva vitamín E, ostáva dlhšie mladým, spolu s dýchacím cvičením (pridaním kyslíka) zvyšuje odolnosť organizmu. Bráni tvorbe krvných zrazenín, prípadne uľahčuje ich rozpúšťanie, chráni pľúca proti škodlivému účinku znečisteného prostredia, zmierňuje únavu atď. Všetko si môžete prečítať aj na príbalovom letáčiku. Prečo k tomu selén? Nuž preto, lebo vitamín E a selén majú synergický účinok. Znamená to, že ich spoločný účinok je výraznejší ako súčet ich účinkov izolovane. Vitamín E a selén sú antioxidanty, spomaľujú starnutie a stratu pružnosti tkanív v dôsledku oxidácie.Ja už vyše 10 rokov užívam denne 200 mg E vitamín a 100 mcg selénu. Môžem povedať, vďaka Bohu, že sa cítim na vek 82 rokov celkom dobre. Neprekračujte uvedené dávkovanie a pre istotu sa poraďte s vašim ošetrujúcim lekárom. Veľa zdravia a Božieho požehnania vám želám.Dovidenia.

Gerhard František Köhler

Gerhard František Köhler

Bloger 
  • Počet článkov:  31
  •  | 
  • Páči sa:  0x

rodák z Podbrezovej, t.č. Košičanhlavný konštruktér, strojár t.č dôchodcamám rád šport, hlavne basketbalšachista, fotografista Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu