Je čas...

Písmo: A- | A+

Bola som u lekára s dcérkou. Všade plno ľudí. Každý sa niekam ponáhľa. Muži čakajúci s kľúčmi od auta v ruke, mysliac si že ..rýchlo....nestiham. Babky a dedkovia s nostalgiou spomínajú na staré časy, kedy všetko malo akýsi iný poriadok. A ženy..tie netrpezlivo, slovne bojujú o miesto v popredí, krátiac si čas klebetením.... Mládež...tá len nezmyselne ťuká do mobilu, prípadne počúvajúc hudbu, ničí svoje ušne bubienky...

 

Prečo sa aj v takejto chvíli nezastaviť,..  Prečo, nedokážeme využiť každú voľnú chvíľu zmysluplným spôsobom. Prečo nenosíme v príručnej taške, kabelke knihu. Prečo dnešný mladý človek nečíta.. Prečo nevyužiť čakajúci čas u lekára, na zastávke, kdekoľvek na to, aby to môj život pohlo dopredu.

 

Aká to radosť v mojej duši, pri pohľade na mladého človeka čítajúceho knihu. Aká to radosť v mojej duši, pri pohľade na človeka, ktorý neprijíma veci pasívne, ktorý nerobí veci len preto, že to robia všetci, ktorý si nekupuje veci len preto, že to všetci majú.... Radosť vidieť človeka, ktorý.. rozmýšľa.. premýšľa... uvažuje...hodnotí...a až tak prijíma do svojho života.

 

 

...je čas zamyslieť sa nad svojím životom...kam idem? kam smerujem? žijem v otroctve? kto je mojím Pánom a komu slúžim?

 

...je čas...

 

"Všetko má určenú chvíľu a každá záležitosť pod nebom má vhodný čas:

je čas narodiť sa a čas zomrieť, čas sadiť a čas vytrhať zasadené...

... čas mĺčať a čas hovoriť..." Kaz 3,1-9


-domikomi-

Skryť Zatvoriť reklamu