V demokratickej spoločnosti sú voľby významným nástrojom na kreovanie samosprávnych (zákonodarných) orgánov. Jednotliví kandidáti by mali mať rovnakú šancu prezentovať svoje názory. Inak nemôžu spĺňať atribúty slobody, rovnosti šancí, spravodlivosti a v neposlednom rade elementárnej slušnosti. Nehovoriac o dodržiavaní zákonov.
Pán Hríb, neviem na základe akých kritérií, si vybral do diskusie „vyvolených" kandidátov na primátora v Košiciach a Bratislave. Možno mu boli určení. V podstate je to jedno. Tento človek sa pravidelne pasuje do pozície strážcu spravodlivosti, do pozície kritika politikov, ktorí na svojich postov zlyhávajú. Toto oprávnenie stratil.
Toto je moja fikcia. V oboch hlavných mestách kandidujú na primátora kandidáti za SDĽ. Ako sa od parlamentných volieb ukazuje, najväčším „triednym" nepriateľom SMER-u je SDĽ. Kritika SMER-u zľava je nebezpečná. Voliči by sa mohli dozvedieť, že ľavicová rétorika Fica & spol. s r.o. slúži ako výťah k moci a prostriedok k sebaobohacovaniu. TV Joj vlastní korporácia J & T. Títo oligarchovia za pôsobenia bývalej vlády pekne zarobili. Ťažko by Š. Hríb verejnosti zdôvodňoval neúčasť zástupcu jedného politického subjektu v relácii. Na druhej strane, by vlastníci média asi ťažko dopustili zviditeľňovanie subjektu, ktorý ohrozuje ich „koňa". Komu a hlavne čomu Š. Hríb slúži?
Priznávam, že niektoré vydania Lampy (Pod lampou) som sledoval rád a so záujmom. Nikdy som nemal problém s tým, že vyznávame úplne iné hodnoty. Robil to dobre a zaujímavo. Prvým varovaním pre mňa boli samostatné diskusie s reprezentantmi pravicových a ľavicových strán. Na rozdiel od pravice, kde vystupovali aj zástupcovia mimoparlamentných strán, ľavica bola v relácii zastúpená výlučne jediným „ľavicovým" zástupcom ekonomických elít.
Štefan Hríb negatívne zasiahol do priebehu komunálnych volieb. Spochybnil sám seba, malú skupinu novinárov s vlastným názorom a v neposlednom rade aj médiá, kde sa pravidelne prezentuje.
Je na čase Lampu zhasnúť a miestnosť, kde doteraz svietila, poriadne vyvetrať.