Politické kocúrkovo II – povinné alkoholtestery

Pijani za volantom si zo zákonov a policajtov evidentne nerobia ťažkú hlavu. Dôsledkom sú ťažké zranenia, straty na životoch a majetkoch občanov. Politickú a policajnú vrchnosť  to na počudovanie trápi. Pri rozmýšľaní nad represiou používajú „štandardnú“ papalášsku logiku. Za volantom chľastá niekoľko tisíc (desaťtisíc) vodičov. Preto treba potrestať všetkých. Zavedieme povinné alkoholtestery.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Ani pri vysokom stupni empatie, nie je možné preniknúť do hĺbky uvažovania hore uvedených „elít“. Možno ich logika myslenia vyzerá takto. Pijačina v krčme buchne 5 pív a 5 borovičiek. Príde k autu, vyberie alkoholtester a zistí, že má vypité. Zamkne auto a uvedomelo sa vyberie do cieľa cesty pešo (taxíkom, verejnou dopravou ...). Sci – fi? Pre normálnych áno.

Podobné je to aj pri zvyškovom alkohole. Koľko vodičov po zistení, že má v krvi zvyškový alkohol odstaví auto? Koľko to riskne?

Aj napriek absurdnosti, má celá situácia istú vnútornú logiku. Logiku „štandardných“ politikov a úradníckych hodnostárov. Na Slovensku je ku koncu roka 2013 evidovaných viac ako 2,5 milióna vozidiel (zdroj MV SR):

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Cena jedného testera nebude nižšia ako 20 eur. Možno bude treba tester certifikovať. Možno má minimálnu dobu expirácie. Možno sa v pravidelnej dobe zmení vyhláška, ktorá určí aké alkoholtestery budú akceptované a bude ich treba vymeniť. Medzi bratmi, ide o opakovateľný biznis minimálne za 50 miliónov eur. Politici a úradníci na výplatných páskach lobistov, predajú za niekoľko sto tisíc eur aj vlastnú mater. Doživotná renta pre vyvolených. Možno nie, ak zvíťazí zdravý rozum. Síce výnimočne, ale stáva sa. Aj na Slovensku. 

Peter Konček

Peter Konček

Bloger 
  • Počet článkov:  111
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Liberté, egalité, fraternité. Ži a nechaj žiť. Dá sa, len treba nájsť Progresívne nápady a riešenia. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

723 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
SkryťZatvoriť reklamu