Zbabelec

Život nás permanentne núti znášať dôsledky vlastných rozhodnutí. Istej kasty vyvolencov sa to netýka. Slovenský politik nie je zvyknutý prevziať zodpovednosť za svoje činy. Smutné. Ešte trápnejšie je sledovať predsedu slovenskej vlády, ako sa s ľahkosťou a bez hanby snaží zutekať pred zodpovednosťou.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)

Róbert Fico tu už narozprával všeličo. Posledný výkrik do tmy, o organizovaní referenda v prípade odpúšťania dlhu Grécku, ho posúva na najhorúcejšieho kandidáta na zbabelca roka.

Musel vedieť, že dlh Grécka je nesplatiteľný. Musel vedieť, že oba „Eurovaly“ neboli o Grécku, ale o nemeckých, francúzskych a gréckych bankách. A o stoličkách pod riťami politikov z týchto krajín. Bankári financovali grécke nezmyselné nákupy od mocných korporácií. Politici to celé „zastrešovali“. Všetci boli nadšení, ako to fantasticky funguje. Brali sa bonusy, provízie a úplatky. Game over. Žúrku treba zaplatiť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Občania by v prípadnom referende s najvyššou pravdepodobnosťou povedali rozhodné NIE. Lenže to isté by povedali aj pred schvaľovaním eurovalov. Akurát vtedy názor plebsu nikoho nezaujímal.

Takže pán Fico, radšej zatvorte ústa. Kto vlastne ste? Birmovaný komunista, konzervatívec, sociálny demokrat, neoľudák alebo liberál? Proeurópan alebo separatista? Všetko spolu alebo podľa situácie? To sa asi nikdy nedozvieme. Máte dve možnosti. Zachovať sa ako chlap a vysvetliť daňovým poplatníkom, prečo budú platiť za hodovanie iných. Alebo zostať pokrytcom a zbabelcom. Ktorú si vyberiete? 

Peter Konček

Peter Konček

Bloger 
  • Počet článkov:  111
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Liberté, egalité, fraternité. Ži a nechaj žiť. Dá sa, len treba nájsť Progresívne nápady a riešenia. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

52 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu