Vážení funkcionári HC Košice!

Dozrel čas na napísanie niekoľkých riadkov o stave košického (nielen) hokeja. Na Slovensku sme si zvykli na všeličo. Tvárime sa, že tu máme demokraciu a postupne sa začíname tváriť, že sa tu hrá hokej. Zrejme sa Vám to nebude páčiť, ale úprimne, je mi to jedno.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Hokejová extraliga a s ňou aj košický hokej upadajú. Z výšin skyboxov ste zrejme nezaregistrovali klesajúcu úroveň zápasov. Bezkontaktný hokej, alibistické korčuľovanie, bez nasadenia, stále menej hokejového umenia, žiadne emócie. Pravidelné vyprázdňovanie tráviaceho traktu poteší nejedného fanúšika, funkcionára, či hokejistu. Vyprázdňovanie tribún na zimáku asi menej. 

S kamarátmi sme si povedali, nevadí. Aspoň sa stretneme, pokecáme a jedným očkom očekujeme švárne cheerleaderky. Lenže ani to už neplatí. Neviem z akých dôvodov, ale v poslednom období je v „stílke“ zima a prievan. Nehovorím, že je zlé zaspomínať na starý trojákov plecháč. Ibaže vtedy nás hriala vybičovaná atmosféra federálnej ligy a prinesená borovička. Teraz nič.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Končí základná časť hokejovej (extra)ligy. Permanentky na hokej sa v priebehu sezóny pretransformovali na vstupenky na verejné korčuľovanie. Očakával som, určite nie sám, že to niekto zohľadní v cene lístkov na play off. Nehnevajte sa, ale 55 eur pre verných fanúšikov považujem za vrchol arogancie. Konečne emócie. Bohužiaľ nie v hľadisku, ale pri bufetoch. Cez sklá skyboxov k Vám zrejme reakcie fanúšikov neprenikli. Medzi najmiernejšie patrilo niečo o zrazení sa s koňom. Ostatné sú nepublikovateľné.

Rozhodol som sa. Tohoročný február nemienim stáť niekoľko desiatok minút v mraze (vetre, daždi - vyberte si) pred pokladňou. Ako bezdomovec, tíško závidiaci SBS-károvi vľúdnejšie prostredie veľkého prázdneho vestibulu. Aj to vypovedá niečo o vzťahu klub – fanúšik.

SkryťVypnúť reklamu

Nastal čas posilniť funkcionársky aktív klubu. Odporúčam jeden hokejový manažérsky megatalent. Multifunkčný poslanec, bývalý a možno budúci splnomocnenec mesta Košice pre majstrovstvá sveta v hokeji. Tušíte správne. Je to Oto Brixi. Ak s prehľadom dokázal splnomocniť MS v hokeji pre Košice, pozdvihnutie úrovne jedného klubu, ba i celej ligy, bude preň otázkou pár telefonátov, stretnutí a recepcií.

Vybavené.

PS: Ak budete hľadať vinníka, tak cheerleaderky vynechajte. Ony za to naozaj nemôžu.

Peter Konček

Peter Konček

Bloger 
  • Počet článkov:  111
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Liberté, egalité, fraternité. Ži a nechaj žiť. Dá sa, len treba nájsť Progresívne nápady a riešenia. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu