Je veľmi zaujímavé, že tento článok sa často doslova zhoduje s tým, čo podľa času.sk povedal Richard Sulík.
Podstatné je však to, že obidvaja radia kroky, ktoré môžu mať škodlivé následky.
Sulík: „Nedržte celoživotné úspory na účte v banke... investujte do mien stabilných krajín mimo Európy s nerastným bohatstvom".
Gomboš: " Z hľadiska ochrany hodnoty svojich úspor preto nie je rozumné držať na účte väčšie hotovosti v eurách a už vôbec nie celoživotné úspory, či termínované vklady. Riešenie je zriadiť si vo svojej banke devízový účet v cudzej, predpokladane stabilnej mene. Takéto kritérium spĺňajú meny, ktoré sú (1) mimo Európy, (2) politicky stabilných krajín a (3) krajín s nerastným bohatstvom".
Nuž, ak toto nie útokom na banky (a som zvedavý koľko bank na Slovensku by prežilo „run", pri ktorom by povedzme 15% zákazníkov vybralo svoje vklady), tak je to celkom iste útokom na euro.
V tejto súvislosti je plne na mieste otázka, čo vlastne SaS sleduje. Kvôli eurovalu neváhala zapríčiniť pád vládnej koalície, ktorej bola členom. A keď už bolo zrejme, že so svojim postojom voči eurovalu neuspeje, pokúsila sa „kompromisným návrhom" činnosť eurovalu paralyzovať.
http://konkol.blog.sme.sk/c/277350/O-co-vlastne-SaS-ide.html
(Stačí prečítať si posledné tri odstavce článku.)
Už dva roky sa tu neprestajne útočí na Grécko. Zdá sa, že sme teraz prešli do ďalšej fázy a začína sa útočiť na euro. O čo vlastne SaS ide?