Strach niečo povedať....

Nízke sebavedomie je ako prejazd životom so zatiahnutou ručnou brzdou....

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

 Najskôr mlčíš a potom to ticho ľutuješ, pretože si opäť ukázala,že nie si. Nepovedať vlastné myšlienky nahlas je ako žiť medzi ľuďmi a nedať im vedieť,že dýchaš ten istý vzduch a premýšľaš ako ten, čo práve zdvihol ruku a povedal svoj názor, možno vlastný a možno len pretlmočil myšlienku, ktorú niekde prečítal. Avšak to nikto netuší a nikoho to ani nezaujíma, pretože to v danej chvíli nie je vôbec podstatné. Dôležité je, že otvoril ústa a slová plynuli jedno za druhým a tvorili logický celok. A ty si iba sedela, dívala sa, mlčala a azda načúvala niečomu, čo sa ti preháňalo mysľou pred pár sekundami. No niekto ťa predbehol, pretože nemal strach a v tom ste vy dvaja odlišní. Zatiaľ, čo on má zdravé sebavedomie a nezaoberá sa myšlienkou, čo ak to, čo poviem nie je správne, čo by znamenalo, že sa pred všetkými zosmiešnim, ty máš hlavu zahalenú v závoji ticha.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Snívaš o svete plnom možností, no keď nejaká príde,tak ju necháš plynúť. Rada počúvaš, no ešte radšej mlčíš. Vždy si obdivovala tých, čo vedeli rozprávať aj o veciach, ktoré im boli na kilometre vzdialené, no mali dar reči. Čím to je, že sa bojiš vysloviť i to, čo poznáš? Kde sa stala chyba?..

 Oberáš sa o najvyššie miesto na piedestáli, ktoré by ti mohlo patriť......

Monika Kopecká

Monika Kopecká

Bloger 
  • Počet článkov:  8
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som uplne obycajna smrtelnicka, ktora chybuje, ktora rozlisuje dni, kedy zije a kedy iba preziva...a ktora sa snazi radovat sa zo zivota..:o)..som skor pesimista:o)( Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu