A Skupina
Bolívia - Peru 1:3
Oba tými vstupovali do zápasu s optimizmom pretože ich čakal ľahší súper ako v minulom zápase. Peru tento optimizmus vydržal do 28 minúty (ale neskôr sa vrátil) a Bolívii skoro do polčasu. Peru zo začiatku ani zďaleka nepripomínalo celok ktorý vlani v Rusku ohromil futbalovú verejnosť. Pôsobili ťažkopádne a zviazane. Na pohode im nepridala ani penalta pre ich súpera ktorú po siahodlhom dohovore s videorozhodcom odpískal rozhodca Zambrano. Lopta síce zasiahla jedného z Peruáncov do ruku ale z opakovaných záberov sa nezdalo že ňou hráč zväčšoval objem svojho tela a teda to penalta ani nemusela byť. Každopádne ale bola a Moreno ju premenil. Peruánci boli zaskočený až do momentu kedy jedného zo súperov vyniesli na nosidlách mimo ihrisko a možno aj tento moment sa podpísal pod rozhodenie obrannej línie vedúceho mužstva ktoré vyrovnaním potrestal kapitán Guerro. Ani v druhom polčase to nebolo také Peru aké sme čakali ale mierny posun predsa len badateľný bol. Bolívijci sa už dostali iba do jednej šance, síce tutovej ale nevyužitej a Peru pridalo ďalšie dva góly čím sa vyhli druhej deľbe bodov na turnaji. Peruánci môžu byť radi za svoje dve najväčšie hviezdy ktoré sú zároveň aj ich najstaršími hráčmi. 35 ročný Guerrero a zatiaľ 34 ročný Farfán si obaja pripísali gól aj asistenciu.
Brazília – Venezuela 0:0
Oproti úvodnému zápasu nastala v zostave Brazílie len jediná zmena keď Arthur nahradil Fernandinha Brazília opäť vstupovala do zápasu ako veľký favorit a tomu aj odpovedal priebeh zápasu, aspoň opticky. V prvom polčase hovorilo držanie lopty jasne v prospech kanárikov a v druhom síce o viac ako 10% kleslo ale aj tak bol v tomto ohľade medzi tímami obrovský rozdiel. Brazília celý čas usilovala o strelenie gólu, do šestnástky hostí lietalo množstvo lôpt ale pozorná Venezuelská defenzíva na čele so stopérom Villanuevom ich dokázala všetky odvrátiť. Keď už lopta prekonala jej defenzívnu líniu a aj brankára tak gól zrušil systém VAR, to sa stalo celkom 3 krát v neprospech Brazílie. Oproti predchádzajúce zápasu mala tentokrát prácu aj obrana Brazílie. Venezuelské útoky smerovali predfinálnu prihrávku hlavne na urasteného Rondóna ale presadiť sa nedokázal ani on. Na Brazílskej strane podal veľmi zlý výkon, podtrhnutý žltou kartou, Casemiro. Je až zarážajúce že hráč s takou mizernou formou hrá v základnej jedenástke Brazílie keď sa núka alternatíva so zaradením Fabinha ktorý prežil skvelú sezónu v Liverpoole. Fabinho ale na turnaj vôbec necestoval. Uplatnenie v Brazílskej zostave by určite našiel aj taký Felipe Anderson či útočný šestnástkový zabijak, taký ale momentálne Brazílii chýba. Napriek optickej prevahe a množstvu (19) strelám iba jedna z nich smerovala na bránu a tak si Brazília zrejme nič iné ako remízový výsledok nezaslúžila. Napriek nepresvedčivým výkonom má postup zrejme vo vrecku a v poslednom zápase ju čaká boj o prvenstvo v skupine s taktiež štvorbodovým Peru.
B Skupina
Kolumbia – Katar 1:0
Kolumbíjský gólový hrdinovia z minulého zápasu sa ocitli v základe a na lavičku sa tak dostal hviezdny Falcao. Luist Muriel ktorý sa v minulom zápase zranil na tomto turnaji zrejme dohral. Kolumbia nastupovala do tohto zápasu ako jasný favorit a podľa toho vyzeral aj priebeh zápasu. Los Cafeteros od začiatku dominovali a narozdiel od priemerného Paraguaju sa Katarom nenechali zaskočiť. Majster Ázie sa počas celého zápasu bránil v kompaktnom bloku ktorý mal súper ťažkosti prekonať. S postupom času a nerozhodným výsledkom začínali byť Kolumbijci nervózny ale nakoniec im to v 86 minúte vyšlo. Duvan Zapata, hrajúci svoju životnú sezónu, zúžitkoval Jamesov center a rozsekol toto nerozhodné stretnutie. Pokiaľ ide o Jamesa tak ten odohral veľmi dobrý zápas a jeho hra naozaj bavila. Kataru teda urputná defenzíva na body nestačila a navyše rovnako ako v prvom zápase uvideli Madibo a Hassan po žltej karte takže záverečný duel skupín s Argentínou by sa ich nemal týkať.
Argentína – Paraguaj 1:1
Aj v tomto zápase sa úspešný striedajúci hráči z 1 stretnutia dostali do základu, teda aspoň na Paraguajskej strane. Platilo to pre Derlisa Gonzaleza, zatiaľ čo druhý úspešný strelec Oscar Cardozo sa do zápasu tento raz nepozrel. Zmeny nastali aj na strane Argentíny. Nešťastník Saravia ale aj hviezdnejší Aguero či Di Maria si na svoju šancu museli počkať. Ani tieto zmeny nestačili na to aby sme v prvom polčase videli futbal s množstvom šancí, zvlášť nie od Argentíny. Napriek tomu sa do šatne išlo s výsledkom 0:1. Almiron zapol svoje turbo, v tomto móde je takmer nedostihnuteľný a vyzval spoluhráča na gól. Hráč Newcastlu dokazuje že je ťahúňom svojho tímu. Inak bol to tretí inkasovaný gól Argentíny na turnaji cez pravú stranu jej defenzívy a to je problém. V 51. minúte prišiel jediný pozitívny moment Argentíny. Po akcií v ktorej bol aj novic na trávniku Aguero, rezultovala po dlhom skúmaní penalta. Messi ju premenil čo Argentínčanov nabudilo no vzápätí v 61. minúte dostali rovnakú možnosť aj hráči súpera keď Otamendi zobral zozadu Gonzaleza. Nepochopiteľne neuvidel žltú kartu a môže byť rád lebo o ďalších 20 minút predviedol znovu žltý zákrok, tento krát už náležite odmenený. Faulovaný hráč by ale penaltu kopať nemal a to Gonzalez aj potvrdil keď jeho pokus zneškodnil brankár Armani. Aspoň zákroky rukami mu celkom idú keď už je tá hra nohami taká tragická ( žltá karta v 45 minúte v blízkosti stredového kruhu). Argentína bola v ofenzíve veľmi sterilná a dokázala vyprodukovať iba 2 strely na bránu súpera a to jedna z nich bola práve spomínaná penalta a aj preto je po dvoch zápasoch v skupine naďalej posledná a má nôž na krku, ďalší reprezentačný výbuch by Albicelestes niesli len veľmi ťažko.
C Skupina
Uruguaj - Japonsko
Oba celky nastúpili do tohto zápasu v absolútne rozdielnych pozíciách. Kým Uruguaj si z úvodného stretnutia niesol výhru 4:0 tak ich súper z Japonska rovnako vysokú prehru. To sa podpísalo aj pod tvorbu základných zostáv. Uruguaj postihla jedna vynútená zmena keď zraneného Vecina nahradil Torreira zatiaľ čo na Japonskej stane sme sa dočkali až 6 nových mien. Na lavičke ostal mladý talent Kubo alebo spalovač šancí Ueda, naopak do základu sa pozreli veteráni Kawashima či Okazaki. Japonci vedeli že jediné čo môže platiť na Uruguaj bude ich rýchlosť a podobne ako proti Čile sa snažili byť veľmi aktívny. Uruguaj sa napriek množstvu skúseností nechal strhnúť do hry hore – dolu načo aj doplatil, aj keď je pravda že po Japonských góloch a v samotnom závere stretnutia boli pasáže kedy mal tlak. Druhý z Uruguajských gólov padol po rohovom kope čím iba demonštrovali ich enormnú silu pri vzdušných súbojoch. Z Japonského tímu zahviezdil dvojgólový Miyoshi pri svojom len druhom reprezentačnom štarte. Zápas tak skončil 2:2 čím splnil štvorgólovú kvótu ktorá je pre zápasy týchto dvoch súperov už zvykom. Z predchádzajúcich 5 bola splnená až štyri krát.
Ekvádor - Čile
Vysoká prehra Ekvádoru si okrem vylúčeného Quinterosa vyžiadala ďalších 5 zmien zatiaľ čo Čilská jedenástka ostala nezmenená. Jednou z týchto zmien bolo aj posadenie v európe dobre známeho Antonia Valenciu. Čile v minulom zápase skórovalo z rohu a aj v tomto zápase ukázalo že s nasadením Pulgara sa mu otvárajú nové možnosti. Znovu boli rohové kopy rozohrávané primárne naňho a po tom úvodnom padol aj gól. Tento krát síce nebol strelcom spomínaný hráč ale jeden z jeho spoluhráčov upratal do siete zranenú loptu práve po jeho hlavičkovom zakončení. Po úvodnej 15 minútovke sa ale obraz hry otočil a iniciatívu začali preberať Ekvádorčania. Dopomohol im k tomu aj nešťastník prvého polčasu, čilský brankár Arias, ktorý najprv trochu zbytočným výbehom ponúkol súperovi penaltu a neskôr tŕpol či nedostane červenú kartu po tom ako v súboji mimo šestnástku štrajchol útočiaceho protihráča. Nakoniec obišiel iba so žltou. Krátko po zmene strán sa presadil Alexis Sanchez a potom už Čile zápas viac menej kontrolovalo. Ekvádor podal značne zlepšený výkon za čo vďačí najme tomu že väčšinu zápasu odohrali v plnom počte. Až do samotného zápasu im to ale nevydržalo keďže Achiller bol v 89 minúte vylúčený a znovu po faule lakťom.