A Skupina
Peru - Brazília 0:5
V útočnom trojlístku Brazílčanov po dvoch nie veľmi presvedčivých zápasoch nastali zmeny. Richarlisona a Neresa nahradila dvojica Gabriel Jesus a Everton. Peruánci začali nebojácne avšak s predstavou že uvidíme kvalitný a napínavý súboj o prvé miesto v skupine sme sa mohli po chvíli rozlúčiť. Rozhodli o tom dva šťastné odrazy, šťastné pre domácich kanárikov. Aj keď tomu druhému odrazu/gólu predchádzala veľká chyba Peruánskeho brankára Galleseho. Brazílčania sa tak dostali do dvojgólového vedenia a nepotrebovali si k tomu vytvoriť ani poriadnu šancu. Po tomto dvojitom údere v rozmedzí siedmich minút padla na Peru psychická deka z pod ktorej sa už nedokázali vyhrabať a Brazília bez problémov doviedla zápas do víťazného konca a ešte aj rozšírila svoju gólovú zbierku. Nešťastník Gallese potom pridal neistý zákrok aj pri treťom góle a všetko korunoval v nadstavenom čase kedy zavinil penaltu. Tú však chytil takže aspoň malé pozitívum preňho. Casemiro ešte pred úvodným gólom, ktorý sám vsietil, inkasoval žltú kartu čím dosiahol bilanciu 4 žltých kariet v posledných 5 reprezentačných zápasoch. Domáca Brazília tak obsadila prvé miesto v skupine, zatiaľ čo Peruánci sa o to druhé pripravili. A pripravili sa aj o výhodnejšiu pozíciu smerom ku štvrťfinále.
Bolívia - Venezuela 1:3
Venezuela nastúpila do tohto zápasu s jasným cieľom. Vyhrať a zaistiť si tak postup. Vďaka Machisovi sa im to už v druhej minúte začalo plniť. Zvyšný obraz prvého polčasu sa niesol v znamení Bolívijskej nadvlády v štatistike držania lopty. Bolo to však výhradne na ich polovici a ako náhle prešli na tú Venezuelskú tak boli odzbrojený. Bolívia síce v prvom polčase rozozvučala dvakrát konštrukciu súperovej brány ale aj tak sa neá povedať že by si vypracovali výraznejšiu šancu. Omnoho nebezpečnejšie boli skôr Venezuelské výpady. Krátko po začatí druhého polčasu sa druhýkrát presadil Machis. Bolívjské útoky boli ešte striedmejšie, napriek tomu si vypracovali šancu a dokonca ja gól. Na ten dokázali Venezuelčania rýchlo odpovedať vďaka gólovej poistke o ktorú sa postarali striedajúci hráči Soteldo a Martinez. Štatisticky to tak možno nevyzerá ale Venezuela prevalcovala Bolíciu a zaslúženie vyhrala.
B Skupina
Katar - Argentína 0:2
V Argentínskom tíme sa pred zápasom o všetko opäť udiali zmeny. Do stopérskej dvojice sa dostal mladík Foyth a na pravú stranu obrany sa vrátil Saravia. Ofenzívny trojlístok potom pôsobil v zložení Messi, Martinez, Aguero. Katar začal záverečný zápas skupín rovnako ako ten úvodný. Chybou v rozohrávke a inkasovaným gólom. Po úvodnom Argentínskom tlaku a hra začala vyrovnávať a do príležitostí sa dostával aj Katar, väčšinou ich ale stopol ofsajd alebo iné previnenie. Tento zápas naozaj nevyzeral že proti sebe stoja hráči z Katarskej ligy a svetové superhviezdy z Európskych trávnikov. Jediný rozdiel bol v tom že Argentínsky hráči s dostávali do zakončení. Messiho družina sa musela obávať o výsledok takmer dokonca. Až v 82 druhej minúte, prienikom cez dvoch hráčov, rozhodol Aguero a definitívne tak odvrátil hrozbu Argentínskeho konca na turnaji. Pre Katar to ale koniec bol a neodvratný. V skupine získali len 1 bod a obsadili poslednú priečku. Napriek tomu sa nemajú za čo hanbiť. Vyrovnané zápasy predviedli s Argentínou aj Paraguajom a Kolumbii dlho odolávali. Ak vydržia v nastavenom trende, tak ich vystúpenie na domácich majstrovstvách sveta nebude hanba.
Kolumbia – Paraguaj 1:0
Tento zápas ukázal že Kolumbijská lavička a Paraguajská základná zostava dokážu odohrať vyrovnaný zápas. Teda aspoň prvých 15-20 minút. Celá Kolumbijská zostava okrem Cuadrada bola obmenená keďže tím Carlosa Queiroza už mal postup zaistený. Naopak Paraguaj sa oň hodlal ešte pobiť a tak sa do zostavy vrátil veterán Cardozo. Ani on a ani hlavná hviezda Almiron ale na Paraguajské víťazstvo nestačili. Po spomínanom úvode zápasu začali preberať oťaže zápasu Kolumbijský náhradníci. Dočkali sa aj gólu a to ich do ďalšieho priebehu zápasu povzbudilo. V prvom polčase hýrili aktivitou Diaz či Falcao ktorý mal prsty aj v jedinom góle zápasu. Po zmene strán bol viditeľný hlavne striedajúci James Rodriguez. Svoje výborné výkony potvrdil okrem iného aj krásnou asistenciou na Diazov gól ktorý bol ale následne odvolaný kvôli zásahu ruky. Kolumbia teda vyhrala a stala sa jediným celkom ktorý dokázal v skupinovej fáze vyhrať všetky tri duely. Paraguaju neostávalo nič iné len čakať na výsledok zo vzájomnej konfrontácie medzi Ekvádorom a Japonskom.
C Skupina
Čile - Uruguaj 0:1
Zápas zviedol do vzájomného súboja favoritov skupiny C pričom oba tými vedeli že na menej úspešného čaká silná Kolumbia. Ak sa jej chcel Uruguaj vyhnúť potreboval vyhrať, Čile stačila aj remíza. Čiľania tak mohli pošetriť niekoľkých hráčov zo základu. Dôležitosť zápasu bola od začiatku badateľná a skôr ako šance sme videli množstvo súbojov. Veľké šance sme videli vlastne iba 2, po jednej na každej strane. Gólom to ale neskončilo ani keď Suarez obišiel súperovho brankára a ani vtedy keď bol pre zmenu prekonaný uruguajský brankár Muslera, vtedy stopér Gimenez vyhlavičkoval loptu tesne spred bránkovej čiary. Aj jediný gól sa zrodil z nevinne vyzerajúcej situácie. Cavani sa presadil hlavou spoza penaltového bodu a obkolesení niekoľkých protihráčov. Gól padol v záverečnej desaťminútovke a Čile naň už nedokázalo reagovať. Uruguaj teda vyhral skupinu a zaistil si schodnejšieho štvrťfinálového súpera.
Ekvádor - Japonsko 1:1
Japonsko malo veľmi veľkú šancu postúpiť, potrebovali nato zvíťaziť. Podľa toho tiež vyzerala ich zostava. V základe nastúpili všetci traja najskúsenejší hráči, dvojgólový Miyoshi z minulého zápasu aj talentovaný mladík Kubo. Ekvádor mal ale tiež šancu postúpiť a rovnako ako tá Japonská aj ich závisela od víťazstva. Rovnako ako v zápase o prvé miesto bolo vidieť dôležitosť zápasu už od úvodných minút. Japonci narozdiel od vystúpení číslo jedna a dva nevyleteli na súpera a viac sa sústredili na to aby ich formácie ostali kompaktné. Aj tak sa dokázali ujať vedenia ale práve po chybe skúseného Kawashimu mohli inkasovať. A podobnú šancu mali Juhoameričania o pár okamihov znovu keď chybovala pre zmenu Japonská obrana. Ani z jednej z týchto šancí síce nebol gól ale do konca prvého dejstva sa ho Ekvádoru podarilo vsietiť. Počas celého zápasu sa oba tímy striedali v tlaku ale dôkaz o tom že by bol jeden z nich lepších sme nedostali. Ueda ďalej zahadzoval šance a zápas tak skončil zaslúženou remízou. Bohužiaľ pre obe mužstvá nič neriešila. Japonci napriek tomu že mali po základných skupinách rovnaký počet bodov ako Paraguaj, teda dva, doplatili na výrazne horšie skóre a debakel od Čile v úvodnom. Inak ak sa tu nachádzajú fanúšikovia Realu Madrid tak vedzte že v nasledujúcej sezóne nebude na škodu občas si pozrieť zápasy Castilly, mladík Takefusa Kubo totiž ukázal že z neho rastie veľmi zaujímavý hráč.
Štvrťfinálové dvojice:
Brazília - Paraguaj
Venezuela - Argentína
Kolumbia - Čile
Uruguaj - Peru