Copa America dospela do Semifinále kde sa stretla posledná štvorica tímov a z trojice favoritov ostali až dvaja smutný.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Brazília - Argentína 2:0

Prvé semifinále zviedlo dokopy dvoch juhoamerických titanov. Brazílii sa do základu, po treste, vrátil Casemiro a na ľavý kraj obrany naskočil Alex Sandro namiesto Filipeho Luisa. Argentínska jedenástka ostala nezmenená. Brazília zatiaľ na turnaji nepredvádzala optimálne výkony ale tie Argentínske boli ešte horšie. Jedným slovom by sa dali nazvať aj katastrofou. Aj preto bola Brazília obrovský favorit zápasu a jediná vec ktorá hrala v prospech jej súpera boli tiene minulosti. Zápas sa totiž konal v dejisku historického Brazílskeho poníženia, v Belo Horizonte. Práve tu sa totiž odohrala semifinálová prehra s Nemcami na domácom, svetovom Mundiale 2014. Máte v tíme Messiho, Aguera či Dybalu a jediné čo hrá proti vášmu súperovi je jedna nešťastná udalosť stará 5 rokov. Na to sa vážne nedá spoliehať a o aktuálnej Argentíne to veľa vypovedá. A presne podľa predpokladov zápas aj začal. Brazília tlačila a Argentína sa nevedela dostať za súperovu polku, a keď sa jej to náhodou podarilo tak si nevymenili viac ako 3 prihrávky. Argentíne sa podarilo ohroziť Alissonovu bránu len dva krát. Po ďalekonosnej strele Paredesa a po priamom kope. Oboje sa zahrávalo zo stredovej tretiny ihriska, bližšie sa proste Argentína nevedela dostať. V 19 minúte sa Brazília dostala do vedenia. Po krásnej práci Daniho Alvesa prihrával na gól Gabrielovi Jesusovi Roberto Firmino. Podobne ako pred rokom v zápase zo Švajčiarskom ale Brazília po vedúcom góle vypla a začala byť pasívna. Vtedy sa Švajčiarom podarilo vyrovnať a zápas skončil nerozhodne. Vďaka Brazílskej pasivite tak remízový výsledok visel vo vzduchu aj teraz. Ale len do 71 minúty keď Gabriel Jesus, ktorý už pár minút predtým vyzeral na striedanie kvôli zraneniu, zošrotoval hneď trojicu súperových obrancov a Firmino po jeho prihrávke nemal problém trafiť odkrytú bránu. Po tomto momente už bolo jasné že Messi ani tento krát trofej s Argentínou nezíska.

Čile - Peru 0:3

Staré dobré Peru je späť. Konečne sme na tomto turnaji mohli vidieť od Peru to čo sme od nich všetci čakali – živelnosť a dravosť. Peru vybehlo na Čiľanov s jasným cieľom postúpiť do finále a nič iné si nepripúšťalo. Na úvodnú Cuevovu šancu síce ešte dokázal odpovedať Aranguiz ale to bolo z Čilskej strany na dlhú dobu všetko. Peru stále chýbal zranený Farfán a tak na pravo znovu nastúpil Carrillo a rovnako ako ako celý jeho reprezentačný tím aj on predviedol obrovské zlepšenie. Po Advinculovom centri predĺžil loptu na Floresa ktorý otvoril skóre a potom nachytal na hruškách Čilského brankára Ariasa pri veľmi zlom vybehnutí do rohu ihriska. Yotun potom z hranice 16 nemal problém trafiť prázdnu bránu. Carrillova bilancia? Dve asistencie. Po úvode druhého polčasu vyzeralo Čile lepšie, rozozvučalo aj tyč ale Peruánske šance rozhodne nevymizli. Jednu takú zahodil Yotun ktorý tak odmietol svoj druhý gól v zápase. Čilská hra bola plná nepresností a strát a keď sa už dostali do nebezpečnej pozície stroskotali na brankárovi Gallesem. Ten okrem štyroch ťažkých zákrokov chytil aj penaltu v samom závere. Ďalším Peruánskym hrdinom bol kapitán Guerrero, ktorý sa gólom na 3:0 osamostatnil na čele kráľa strelcov Copy America medzi stále hrajúcimi hráčmi. Mimochodom znovu dorovnať ho mohol Čilský Vargas ale spomínanú penaltu nepremenil. Čile tak zlatý hattrick na Copa America neskompletizuje.