Taliansko - Švédsko
Taliani po takticky skvele zvládnutom zápase s favorizovaným Belgickom nastupovali proti Švédom už v pozícii favorita. Tí po nevýraznom výkone proti Írom. kde zachraňovali remízu, vkročili do zápasu aktívnejšie. Hrozili najme po hlavičkových súbojoch. Zo začiatku sa snažil do hry viac vložiť Ibrahimovič, zohratá Talianska defenzíva mu však šancu nedovolila. Prví polčas ale skĺzol do medzi šestnáskového futbalu v ktorom šance absentovali. Útoky oboch týmov boli príliš pomalé aby dokázali ohroziť súpera a do sformovaných obrán sa nedokázali presadiť. Taktika Talianska sa ukázala že je skôr účinná proti súperovi ktorý viac otvára hru ako proti pevne sformovanej obrane.
Na začiatku druhého polčasu sme mohli vidieť zvýšenú aktivitu Talianov. Prvá šanca prišla až v 71 minúte keď po centri z ľavej strany pred opustenou bránou Ibrahimovič prestrelil. Gól by však aj tak neplatil pretože mu bol odpískaný offsajd. Týmom nevychádzali dlhé centrované lopty a súboj ďalej viazol medzi šestnástkami. Oživenie priniesla aspoň záverečná desaťminútovka. Najskôr Parolo hlavičkou poslal loptu do brvna, potom v 88 minúte prešiel pomedzi niekoľkých obrancov súpera a z hranice 16 otvoril skóre. Pokiaľ sme si mysleli že zápas Nemecka s Poľskom priniesol ofenzívnu sterilitu najhrubšieho zrna tak práve zápas Talianska zo Švédmi nás presvedčil že môžu byť aj horšie zápasy. Švédi svoje katastrofálne predstavenie na EURE korunovali tým že už v druhom zápase po sebe nevystrelili na bránku súpera. Taliansko zvíťazilo aj vo svojom druhom zápase a zabezpečilo si tým postup zo skupiny čím nepriamo vyzvalo svojho finálového premožiteľa z pred štyroch rokov.
Taliansko - Švédsko 1:0 (0:0)
Góly: 88´ Eder
Taliansko: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Florenzi (85´ Sturaro), Parolo, De Rossi (74´ T. Motta), Giaccherini, Candreva - Pelle (60´ Zaza), Eder
Švédsko: Isaksson - Johansson, Lindelof, Granqvist,Olsson - Larsson, Ekdal (79´ Lewicki), Kallstrom, Forsberg (79´ Durmaz) - Guidetti (85´ Berg), Ibrahimovič
Česko - Chorvátsko
Česko a Severné Írsko na základe svojich výkonov v prvom kole skupinovej fázy boli pasovaný za najhoršie celky EURA. Čakalo sa či po výrazne zlepšenom výkone ostrovného celku proti Ukrajine uvidíme konečne futbal aj od našich susedov, v prvom zápase proti obhajcom Španielom totiž betónovali ako robotníci na stavbe.
Chorváti pokračovali v kvalitnom výkone z prvého zápasu. Kapitán Srna napriek tragickej udalosti v rodine nastúpila znovu výdatne podporoval ofenzívu. Chorvátsko bol tým ktorí v prvých zápasoch dokázal vyprodukovať najviac centrov smerujúcich do súperovej šestnástky a túto pozíciu potvrdzoval aj v tomto zápase. Chorvátskym akciám chýbala len gólová bodka. Mirko súboj v strede poľa medzi Rosickým a Modričom vyznieval jasne v prospech hráča Realu Madrid. Český tým keď sa už aj dostal s loptou na súperovu polovicu tak ju ľahko stratil veľa krát však zaúradovala dvojak Modrič Badelj a Česi loptu stratili ešte skôr. Jedna takáto situácia nastala aj pred prví gólom. Badelj v strede poľa skvele odstavil českého hráča zakladajúceho protiútok, posunul loptu na Perišica a Chorváti šli zrazu do prečíslenia 4 proti 3. Perišič vystrelil cez obrancu a napol sieť za Petrom Čechom. Chorváti hrozili z hry, priamych kopov aj rohových. Čorlukovi sa pred koncom prvého polčasu obnovila tržná rana zo súboja z Tureckom a zvyšok zápasu už dohrával tak ako ho poznáme z predchádzajúceho duelu.
Druhý polčas začal v podobnom tempe v akom skončil ten úvodný. Aktívny z Chorvátov bol najme Rakitič, ktorý v 59 minúte zvýšil stav zápasu na 0:2. Znovu prišlo k českej strate pri založení útoku. Český obranca chcel vystaviť súpera do postavenia mimo hry to však nemalo šancu na úspech a Rakitič bez problémov prehodil Čecha.V 62 minúte ale Modrič signalizoval zranenie a musel odísť z ihriska. Práve s jeho odchodom sa postupom času vytrácala Chorvátska dominancia v strede poľa. V 65 minúte mal po nešťastnom zákroku Kadeřábka dobrú pozíciu Mandžukič, zakončil však zbrklo a stav sa nezmenil. O 11 minút neskor sa po centri presadil hlavou striedajúci Śkoda a po prvej českej strele na bránu sa menilo skóre. Chorváti začali byť nervóznejší naopak Čechom narástlo sebavedomie. Napriek tomu si balkánci stále dokázali vytvoriť šance. V 85 minúte nastala situácia ktorá zrejme rozhodla o osude stretnutia. Pred bránou Petra Čecha ktorá sa v druhom polčase nachádzala obostrená sektormi Chorvátskych fanúšikov dopadla svetlica a v okolí rohovej zastávky po Čechovej ľavej ruky ju nasledovalo niekoľko ďalších. Rozhodca musel dokonca prerušiť stretnutie aby ich mohli usporiadatelia odpratať. Pri odpratávaní dopadol v blízkosti jedného z usporiadateľov delobuch. Po týchto udalostiach sa strhla v Chorvátskom sektore. Frustrovaným Chorvátsky hráči rozčarovane stále pred vlastným sektorom svojich fanúšikov a ukazovali im aby sa ukľudnili. Nehralo sa viac ako 5 minút. Po tom už na Chorvátoch bolo badať že ich situácia rozhodila. V 89 minúte prišiel faul ďaleko od brány Subašica. Centrovanú loptu vo vzdušnom súboji ale zasiahol rukou obranca Vida a z neba zaslaný pokutový kop premenil Necid. Povestné české ,,štestíčko,, zaúradovalo a s favorizovanými Chorvátmi brali bod. Pred zápasové očakávanie sa nenaplnilo a Český tým tak ostáva podľa výkonov zatiaľ najhorším celkom turnaja. Aj napriek tomu im ale zostáva postupová nádej. Chorvátov by za vyčíňanie ich fanúšikov malo postihnúť podmienečné vylúčenie, teda za predpokladu že sa UEFA zachová férovo.
Česko - Chorvátsko 2:2 (0:1)
Góly: 76´ Škoda, 89´ Necid - 37´ Perišič, 59´ Rakitič
Česko: Ćech, Kadeřábek, Hubník, Sivok, Limberský - Plašil,(86´ Necid), - Skalák (67´ Šural), Rosický, Darida, Krejčí - Lafata (67´ Škoda!
Chorvátsko: Subašic - Srna, Čorluka, Vida, Strinič (90+3´ Vrsaljko) - Badelj, Modrič (62´ Kovačič) - Brožovič, Rakitič (90+2´ Schildenfeld), Perišič - Mandžukič

Španielsko - Turecko
Napriek tomu že z oboch týmov v prvom zápase sklamalo niekoľko hráčov v základných zostavách sme narátali dohromady iba 1 zmenu. Na hrote Tureckého útoku nastúpil kanonier Yilmaz a len na lavičke náhradníkov ostal Tosun. Ozyakup, Turan, Calhanoglu alebo Fabregas teda mali možnosť nechať na svoj nevydarený vstup do turnaja zabudnúť.
Španiely hrali svoju typickú hru ktorá robila turkom problémy. V prvej polhodine však veľa šancí nebolo aj keď sa o ne Španieli snažili. Najväčšou znich teda bola Piqueho hlavička po rohovom kope.Španielske zakončenia však neboli účinné až do 34 minúty kedy aktívny Nolito z ľavej strany posla center a Morata mal dosť priestoru hlavou otvoriť skóre. V 37 minúte po Španielskej kombinácii posielal center za obranu Fabregas, brániaci Topal loptu iba nechcene predĺžil za seba a Nolito definitívne pochoval Turecké šance na body. Dá sa povedať že Španieli behom tejto trojminútovky rozhodli o osude zápasu. Turci toho v smer dopredu veľa nevymysleli. Calhanoglu naďalej potvrdzoval svoju slabú formu aj pri priamych kopoch.
Druhý polčas jasne ovládli Španieli. Režisérom ich hry bol skvelý Iniesta ktorý pre svojich spoluhráčov vytváral jednu príležitosť za druhou. V 43 minúte nádherne vysunul Albu, ten bol síce v miernom offsajde ale rozhodcovia hru pustili a ten pred bránou ešte vyzval na druhý g=ol v zápase Moratu. O niečo neskôr mohol sláviť hattrick keď ho znovu skvele našiel Iniesta ale jeho zakončenie hlavou skončilo tentoraz inak ako v prvom polčase. Aj napriek tomu však ukázal že by mohol byť dlhodobou jednotkou v Španielskom útoku. Napriek veľkej aktivite na turnaji zatiaľ gól nebol dopriaty Davidovi Silvovi. Mrzieť ho to však nemusí. Turci nepredviedli smerom dopredu nič ani v druhej polovici a Španieli tak prijali pomyselnú Taliansku výzvu a spoločne s nimi a Francúzmi sú istý postupujúci. Turkom možno pochváliť iba zato že sa aspoň tvárili že majú záujem o hru a nezabetónovali sa pred vlastnou bránou. Obrovským sklamaním ale ostávajú výkony kapitána Ardu Turana ktorí je v zápasoch neviditeľný.
Španielsko - Turecko 3:0 (2:0)
Góly: 34´ a 48´ Morata, 37´ Nolito
Španielsko: De Gea - Juanfran, Pique, Ramos, Alba (81´ Azpilicueta), - Fabregas (71´ Koke), Busquets, Iniesta - Silva (64´ Bruno), Morata, Nolito
Turecko: Babacan - Gonul, Topal, Balta, Erkin - Tufan. Inan (70´ Malli), Ozyakup (62´ Sahan) - Calhanoglu (46´ N.Sahin), Yilmaz, Turan