Deviaty týždeň v Paríži - áno mami, budem písať častejšie :)

Spravodajstvo Paríž HEC - aby informácie vo Vašom notebooku boli vždy čerstvé!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Za posledných niekoľko týždňov sa stalo veľa zaujímavých vecí. Tak aspoň pár:

1.S rusko-američankou Mariyou sme úspešne uskutočnili dve návštevy vo francúzskej firme zamerané na preskúmanie ich logistického reťazca. Prvá návšteva nás čiastočne obrala o zdravý rozum, pretože sme sa potom spontánne vybrali na večeru do Versailles, kde sme si pochutnali na žabích stehienkach. A následne zmeškali posledný vlak domov, pretože sme sa cestou z reštaurácie tak zakecali, že sme sa načisto stratili (áno, v malom Versailles, nie vo veľkom Paríži).

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

2. Uskutočnila sa kampaň BDE (Bureau des eleves = študentská organizácia, ktorá každý štvrtok poriada párty pre celý campus). V rámci kampane súperili tri skupiny študentov o to, kto bude BDE budúci rok. Čo to v praxi znamená? V prvom rade trojdňový chaos, zábavu a jedlo pre všetkých, ktorý sa ocitnú na campuse. Priamo v areály sa nám v pondelok ráno objavili kolotoče, autodróm, skákacie hrady, transparenty, ... Vstupná chodba do budovy s učebňami sa zaplnila stolmi s jedlom a pitím a keď vravím jedlo, tak to znamená, že sme tam nielen raňajkovali, ale aj obedovali veci ako pizzu, kurací šalát, palacinky, sendviče, koláčiky a množstvo ďalších vecí. Okrem toho sa namiesto jednej párty za týždeň konali hneď štyri a v rámci vyučovania (tak v priemere 6 krát za 120 minút) vbehla do triedy skupina študentov a začali tancovať, spievať alebo hrať scénky. Niektorí sa dokonca odhodlali predvádzať pánsky striptíz :). Najvtipnejšie na tom bolo, že vedenie školy to bralo ako integrálnu súčasť vysokoškolského života a vôbec nemalo tendenciu neja túto kampaň obmedzovať.

Skryť Vypnúť reklamu

3. Prichádzajú prvé návštevy z českých zemí. V stredu sme boli s Aivou na prechádzke v lese, ktorý sme skoro nenašli a vo štvrtok prišli Suku s Tigrom. Tí bývajú terazu mňa a dnes vyzerajú docela zničene. Hneď ponávrate z centra padli do postele a tak od 22:30 už spia ako bábätká. A priniesli mi skryptiu mikinku! Dnes som ju mala na sebe a je super pohodlná!

Jana Kosorínová

Jana Kosorínová

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vravia, že mám pekný úsmev :) Zoznam autorových rubrík:  Paríž 2010Turecko 2010Nemecko - Wismar 2010

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu