Jedenásty týždeň - návštevy prichádzajú a odchádzajú, ja zostávam

Spravodajstvo Paríž HEC - aby informácie vo Vašom notebooku boli vždy čerstvé!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

A tu je krátke zhrnutie udalostí za posledné týždne:

1. Prichádzajú návštevy: najskôr Aiva, potom Suku a Tiger a nakoniec Kuba a Bziíí (pre nezasvätných: sú to poväčšine skautské prezývky:). Takže bolo živo.

2. Pre veľký úspech som dvakrát absolvovala Monmartre. Na prvýkrát tam bol pán huslista, na druhýkrát pán harfista, ktorý hral krásne írske balady. Inak to tam vyzerá trochu ako keď sú v dedine hody - všetci sa zhŕknu na námestí (na schodoch k bazilike), nakúpia sa lacné hračky (eiffelovky) a keď sa nabažia atrakcií (úžasného výhľadu na Paríž), poďho do kostola (bazilika Sacré Coeur)!

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V Sacré Coeur majú veľmi zaujímavé vitráže a ešte lepšie vitráže majú v kostolíku Église Saint Pierre, ktorý stojí hneď vedľa. Ďalej sú na Monmartri výborné obchodíky so suvenírmi a Námestie umelcov, kde je zakaždým obrovské množstvo portétistov a karikaturistov. My sme však svoje umelecké zákutie našli v Espace Dalí - na parížske pomery menšom múzeu s úžasnými dielami Salvadora Dalího.

Návštevu sme ukončili nahliadnutím na známy cintorín Montmartre, na ktorom je pochovaný aj Emile Zola a obligátnym Boulevard de Clichy. Tam sa nachádza Moulin Rouge a podobné... :).

3. V sobotu nás Aiva pozval na Fondu Savoyard (po slovensky syrové/po česky sýrové fondue). Bolo to výbornéée s tromi "e" na konci slova (francúzsky štýl písania). Ako dezert som potom mala flambovaný banán, ktorý mi čašník zapálil priamo pred očami. Myslím, že francúzskej kuchyni sa rozhodne netreba vyhýbať.

Skryť Vypnúť reklamu

4 . Prežili sme s Rusko-Američankou Mariyou naše dve stretnutia s vedúcim oddelenia nákupu laboratórií Takeda, podarilo sa nám to odborne spracovať, odprezentovať v triede plnej domorodých francúzov a boli sme pochválené!!! Eastern Europe Rocks!

5. V piatok mne a drvivej väčšine zahraničných študentov zrušili lety, takže naše týždňové prázdniny strávime v Paríži. Snáď sa s Berlínom jedného pekného dňa bez sopečných výbuchov ešte uvidím :)!

Jana Kosorínová

Jana Kosorínová

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vravia, že mám pekný úsmev :) Zoznam autorových rubrík:  Paríž 2010Turecko 2010Nemecko - Wismar 2010

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu