Podľa Kosovej má Slovensko akútny problém s rasizmom

Myslím, že ten kto nevidel utorkovú skvelú politickú reláciu Klub 3 to musí urýchlene napraviť! Odhliadnuc od skvelých výkonov moderátorky to bola najlepšia politická satira, akú som kedy videla! Neviem, či ste si všimli, ale nielen že bol dodržaný správny rodový pomer pozvaných, ale aj diskusia bola stručná, vecná, rasistická. Kto by namietal, že to nemalo úroveň, upozorňujem najmä na pasáže v oblasti riešenia cigánsko - slovenského problému, kde sa Anke Belousovie a  sčítanej More Mojseovie podarilo vyhodiť zo sedla „60% integrovaných Slovákov od Malaciek" ( mimochodom aj moderátorku z relácieJ) svojim ostrovtipom a dlhodobými skúsenosťami v oblasti riešenia generačnej chudoby slovami: treba ich vyhnať do lesa, aby robili!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (25)
Obrázok blogu

To „ich" akože myslela psy, alebo ľudí? Netuším, ale mňa presvedčila najmä tým, že problém treba pomenovať a analyzovať! To je presne ono! 20 rokov tu len investujeme do príživníkov. Postavili sme im školy, škôlky, preferujeme ich vo vzdelávaní, dokonca ich vyvážame školskými autobusmi a v škole majú zadarmo uniformu, jedlo, pomôcky. Prioritne dostávajú zamestnanie, všetkým sme postavili nové byty a ešte im aj platíme energie! Dokonca sme zo štátneho rozpočtu všetkým vymaľovali. Máme dostatočne veľkú sieť terénnych sociálnych pracovníkov, ktorí už za chvíľu nebudú mať čo robiť. Všetky ženy dostávajú zadarmo antikoncepciu, dohliadame na ich zdravotný stav, dokonca každý Róm má osobného lekára, ktorého mu platí štát z našich daní a nikto neprotestuje. Ale zatiaľ problém nikto nepomenoval a ani neanalyzoval....

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Jediné, či trápi ľudí na Slovensku je, že títo „psy" si užívajú z našich daní luxusné byty, luxusné autá a ich deti študujú na zahraničných univerzitách, kým chudáci najbohatší a najskorumpovanejší slovenskí rodáci už nemajú čo spreneveriť... Tak to je presne ten „cigánsky problém"!

Ani sa nemôžeme čudovať, keď Slovensko obletí taká podložená správa, že tí chudáci dostávajú vyše 600€! Len fakt neviem kde, lebo ja takú rodinu nepoznám a to si myslím, že sa medzi nimi pohybujem dosť často na to, aby som sa dozvedela, že dostávajú viac ako ja zarábam. Napr. pani Jarábeková, Rómka, 51 ročná, pracovala od svojich 18 rokov, stredoškolsky vzdelaná, momentálne kvôli zdravotným problémom skoro pol roka nezamestnaná. Poberá 190€, od marca bude poberať 118€, vrátane 68€ príspevok na byt. Z tejto sumy si musí uhradiť byt okolo 100€, takže jej na celý mesiac zostáva 18€, to je šesťdesiac centov na deň. Akurát na ten jeden rožok za 60 centov! :)

Skryť Vypnúť reklamu

Alebo slečna Oláhová, slobodná mamička, Rómka,27 rokov, v hmotnej núdzi, poberá 120€ vrátane príspevku na jedno školopovinné dieťa plus 63€ aktivačné. Chcela ísť študovať na strednú školu a dokončiť si aspoň maturitu, ale momentálne musí riešiť existenčné problémy, keďže nájom v byte má vyšší ako celkový príjem. Dostala výzvu na exekúciu, pretože nezaplatila jeden mesiac.

Takto by som mohla ešte dlho pokračovať! Ale to by panie najmúdrejšie a všetci ich obdivovatelia museli asi spadnúť do rovnakej bezvýchodiskovej situácie, aby prestali konečne stereotypizovať! Možno keby pani Belousovová skončila svoju 20 ročnú politickú kariéru bez poškvrny s príspevkom od štátu 2€ na deň, mohla by požiadať empatickú Moru o rožok za 60 centov. Ale tá ako sa vyjadrila v svojej dokrútke po vysielaní by ho radšej vrazila do niekoho iného :). Dúfam, že sa jej to vráti aj úrokmi. Inak mám obavy, že zo Slovenska sa stane NOČNÁ MORA!

Ingrid Kosová

Ingrid Kosová

Bloger 
  • Počet článkov:  46
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Manažérka, učiteľka, žena, ktorá sa zaujíma o kultúrno-spoločenské otázky, ktoré formujú spoločenský diskurz a hodnoty. www.ingridkosova.com Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu