Paríž, môj splnený sen

V prvom letnom mesiaci tohto kalendárneho roka sa mi naskytla možnosť využiť cudzí jazyk v praxi a nabrať nové vedomosti vo Francúzsku.  Navštívila som rôzne vínne oblasti, Paríž a hrady ako Chenonceau alebo Château d'Ussé.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)
Obrázok blogu

Pri príchode do tejto krajiny ma veľmi oslovili hornatiny, po ktorých sa akoby zosypalo vrece sadeníc viniča. Boli to hotové armády, akoby ich zostavovali nie ľudia, ktorí sa venujú sadeniu viniča, ale stavbári.

Pocit šťastia mi však trochu prekazilo úmorné čakanie v osvetlených tuneloch, ktoré akoby nemali konca pri vstupe do Paríža. Cesta bola veľmi úmorná, ale nakoniec sa moje želanie vidieť malebný Paríž splnilo. Malebný? Múzeum Le Louvre, Eiffelova veža, Víťazný oblúk, zámok Chambord, Chrám sv. Magdalény a Champs-Élysées sú naozaj pýchou pre každého Francúza. Počet turistov bol obrovský, ale s tým sa muselo počítať.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dojem mi však pokazil nepríjemný zápach a odpad na cestách rovno v centre mesta. Turista môže mať návyky z domova akékoľvek chce, ale keď vidí domáceho hádzať na zem odpad bez nejakých zábran, nemá problém ten odpad položiť na zem aj on. Počet ľudí, ktorý prejde cez najobdivovanejšie centrum tohto mesta je obrovský a každý z nás má svoje potreby. Pokuty za odhodenie odpadu na zem v určitých priestoroch je už vo viacerých štátoch dlhšiu dobu zaužívané a ak by sa to bralo s veľkou precíznosťou, tak by to malo svoj efekt.

Každý človek, ktorý má bližší vzťah k umeniu, tak by si v múzeu Le Louvre určite prišiel na svoje. Na množstve vystavených kusov v priestoroch tejto obrovskej budovy je možno vidieť, koľko maliarskych a sochárskych talentov sa vo svete nachádzalo v minulosti, aj keď často možnosti sa tomu venovať neboli také ako teraz.

SkryťVypnúť reklamu

Posedenie pri dobrej káve na terasách luxusných reštaurácii v centre s výhľadom na mesto bol skutočne závideniahodný. Otočiť všetky stoličky jedným smerom von bol výborný nápad, aby ľudia pri káve mohli prísť k pestrým myšlienkam a v pokoji relaxovať.

Kto by to povedal, že Eiffelova veža bude v skutočnosti taká obrovská. Máloktorý uhol pohľadu mi dovolil zobrazenie celej stavby na mojich fotografiách. Celá návšteva mi na vrchol trvala asi 3 hodiny, pretože množstvo turistov bol v tomto období kvôli dovolenkám a príjemnému počasiu veľký. Vďaka personálu bol priechod dobre a bezpečne zaobstaraný.

SkryťVypnúť reklamu

O zakončenie dovolenky sa postarala plavba loďou po rieke Seina. Na brehu rieky vynikali prekrásne lode a pohľad na budovy bol dobre viditeľný.

Dovolenka však prešla rýchlo a týždeň bol za mnou. Za 7 dní toho človek veľa neuvidí, ale z návštevy Francúzska som maximálne spokojná.

Eva Kostolányiová

Eva Kostolányiová

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mám ciele, na ktoré ešte nedočiahnem, tak si vyrábam svoj vlastný rebrík z kvalitného dreva. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu