Cirkusové kreácie

„Nerob zo seba opicu!" povedala raz matka sedemročného dieťaťa na ulici vo večerných hodinách.  Obzrela som sa, pretože jej prenikavý hlas upútal viacerých ľudí naokolo.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Dieťa sa točilo na všetky strany a búchalo o steny ulice, pokým mama využívala služby bankomatu. Jej azúrovo modré oči boli zahľadené na okoloidúcu ženu pod vplyvom alkoholu a veľmi sa jej páčilo, aká je voľná a keď si povedala, že si čakanie na mamu spestrí zábavkou, tak začala opakovať po žene cirkusové kreácie. Mestom známa alkoholička si opäť nedala od alkoholu dovolenku a pomalým, krúžiacim pohybom podopierajúcim sa o steny sa blížila k dievčatku. Bola už od nej len kúsok, aby ju zachytila a pozrelo sa jej do očí. Jej rubínovo červené oči, ktoré svietili v tme ju budú strašiť ešte dlhú dobu a keby nebolo všímavej matky, alkoholička by strhla slabé dievčatko k zemi. Otázky či má plakať, kričať alebo utekať, sa hmýrili dieťaťu stále dookola, pokým ju mama nevzala do náruče a nezahriala svojím teplým objatím. Upokojilo sa až po sladkej čokoláde, ktorú tak zbožňovala a mama k monológu ako sa má správať na ulici pridala aj novú vetu: „Nikdy si nepokaz život drogami". Nevedela, čo mama myslí pod slovom droga, ale je si istá, že nikdy nezačne s podopieraním sa o stenu a krvavočervenými očami.

Eva Kostolányiová

Eva Kostolányiová

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mám ciele, na ktoré ešte nedočiahnem, tak si vyrábam svoj vlastný rebrík z kvalitného dreva. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu