Mama, ja školu nepotrebujem!

Každá vec na svete nezostane stále rovnaká, všetko sa pohybuje a mení k lepšiemu alebo k horšiemu. A také isté je to aj s generáciou a názormi ľudstva. Vybrala som si veľmi populárnu tému na písanie a myslím, že každý sme to už zaregistrovali.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (28)
Obrázok blogu

Kde sú tie časy, keď učiteľ mal silné slovo a to, čo sa dostalo ako úloha v škole, bolo pre žiakov to prvoradé? Keďže som vo vekovej kategórii, ku ktorej sa idem vyjadrovať, tak idem v podstate opísať situácie z praxe.

„Načo mi to bude, veď kamarát tiež nemá tú školu, na ktorú ma posielaš a zarába viac ako iný, ktorí tú školu majú."

 Toto je to, na čom si budujú základy do budúcnosti? Myslia si, že všetci sú takí šikovní a firmy budú potrebovať len takýchto ľudí?

Deti si v žiadnom prípade neberú ponaučenie od starších ľudí so skúsenosťami, pretože ich berú ako starú generáciu a nevedia ich podporiť v ich rozhodnutiach. Je ťažké si ako dieťa uvedomiť, že rodičia nám chcú len to najlepšie a keď nám položia na stôl aj negatíva našich rozhodnutí, tak nám chcú len pomôcť, zaviesť nás na najlepšiu cestu životom a tiež nás chápu, že spoznávame nové veci a osloví nás toho veľa. Sú na svete bohužiaľ aj rodičia, ktorí na svoje deti vplývajú zle a zlo plodí ďalšie zlo. Keď žiak vidí, že druhý si školu neukončil a zarába minimálnu mzdu, tak už v živote niečo dokázal. Urobil to tak aj prvý, urobí to aj druhý a takisto tretí. Sebavedomie stúpa, názory detí klesajú a dospievajú skôr ako ľudia v rovnakom veku pred 10 rokmi. Zapríčinila to táto doba, že niektoré veci sa pohnali dopredu a niektoré veci naopak dozadu. Na výchovu a záujem o deti by sa malo viacej dbať. Keď sa bude odmalička povzbudzovať dieťa v tom, čo ho baví a bude to v jeho prospech, tak v budúcnosti nebude mať od rodičov tak ďaleko, ak ho neovplyvní tá zanedbaná časť jeho vekovej kategórie. Tým, že sa v spoločnosti vystatujú, ako im rodičia povoľujú niektoré veci v ich neprospech, tak je jasný príklad, že to nerobia zo zlozvyku, pretože ho ešte nemali ani kedy chytiť, ale preto, že sa dostanú na vrchol zlej spoločnosti a budú teraz niečo viac. Každý jeden z nich si neskôr uvedomí, že zlyhal takisto ako ich rodič a dalo mu to do života len mínus.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Preto je dôležité, aby sa rodič vedel najprv postarať o podmienky na živobytie svojich potomkov, keďže teraz šťastie v živote človek bez financií nedokáže zvládnuť a potom úspešne zvládať výchovu tak, aby dieťa nebolo na dne po psychickej stránke. Veľký nátlak na dieťa nebude mať žiadny efekt, pretože sa od neho vzdiali a bude ho vidieť len ako človeka, "ktorému šibe". Ani peniaze dieťaťu neurobia šťastné detstvo, keď nemôže čakať podporu od oboch rodičov, pretože si bude myslieť, že za peniaze si bude môcť v budúcnosti kúpiť úplne všetko . Keď sú doma vzťahy v rovnováhe a deti môžu nájsť oporu vo svojich rodičoch ako v priateľoch, tak prístup dieťaťa k rodičom je iný a k životu tiež.

SkryťVypnúť reklamu

Preto väčšina stroskotaných životov našla podnet práve doma. Problém v prístupe detí k štúdiu a seba rozvíjaní sa bude naďalej zhoršovať, pokým nenájdu pocit bezpečia a podpory práve doma. 

Eva Kostolányiová

Eva Kostolányiová

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mám ciele, na ktoré ešte nedočiahnem, tak si vyrábam svoj vlastný rebrík z kvalitného dreva. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu