Využime v nás to dobré a buďme tými - lepšími.

Neuvedomila som si, aké ťažké bude začať, pretože myšlienka je tak hlboká a neviem kde je tá prvotná chyba.  V tomto texte sa chcem zamerať na človeka. Na jeho chyby a na jeho zabudnuté krásy.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)
Obrázok blogu

Stále premýšľam nad tým, kto prvý začal pri pohľade na seba hľadať chybu čo chybu. Už len z príkladov života ako pohovoroch v zamestnaní, štúdiu a iných ľudských potrebách vidíme, že ľudia nehľadajú to, čo je v nás zlé, ale to, v čom sme výnimoční, atypickí a talentovaní , či už hovoríme o kráse vnútornej alebo vonkajšej. Keď človek potrebuje opraviť auto, nejde za tým, ktorý ho opraviť nevie, ale za tým, ktorý je v tom naozaj dobrý a vie mu pomôcť. Keď slávna módna značka potrebuje nafotiť novú kolekciu plaviek, tak si nevyberá ľudí, ktorí sú nevýrazní, ale upriamia pohľad na tých, ktorí upútajú človeka si tie plavky zarátať do svojej peňaženky. Je ďalších stoviek príkladov vo svete, ktoré by som mohla spomenúť, ale chcem tým povedať len toľko, že prečo strácať čas nad tým, či mám veľký nos alebo nie, prečo ona má talent v kreslení a on nie, ale hľadajme v sebe to, v čom sme dobrí my, pretože život uteká a každý má v sebe skryté niečo jedinečné. Nájdime to, čomu sa budeme venovať radi a budeme v tom naozaj dobrí a veta, že ja nemám žiadny talent, je faktorom človeka, ktorý potrebuje okolo seba ľútosť a pričom si v podvedomí utláča ten talent, ktorý dostal. Sú prípady, v ktorých si človek naozaj pomôcť nemôže, či hovoríme o chybe od narodenia alebo nám ho spôsobili tí, ktorí naše životy od začiatku ovplyvňovali, ale v tom negatívnom zmysle. Keď sa človek nad sebou tak zamyslí a pozrie do zrkadla, čo si povie? Prečo práve ja musím mať práve toto iné ako ostatní. A prvotná chyba je v tom, že človek čo má zlé mohol mať horšie a v tých ostatných, sú aj tí horší a nielen tí lepší ak hovoríme o vonkajšej kráse či zdraví. Ak hovoríme o vnútornej stránke, je potrebné, aby sa človek prirovnával k tým lepším, ale v tom zmysle, aby ho to inšpirovalo sa stať lepším a zanechať na svete kus práce a správne využitého talentu. A ak nám ten život ovplyvnili druhí, je zbytočné im v živote kopať jamu alebo im to vytknúť, pretože keď naozaj chceme tomu človeku pomôcť, tak mu to povieme medzi štyrmi očami a s dobrým úmyslom. Ale aj mne sa stáva, že ten človek ma pochopí zle a povie si, že radu odo mňa nepotrebuje a vie, čo robí. Vtedy si máme uvedomiť, aby sme my neboli takí istí a naozaj sa zamyslieť nad svojím životom, či nerobíme to isté ostatným a nehádžeme aj my polená do cesty druhým ľudom. Nemáme to brať, ako kríž od Boha, ale príklad, ako máme my pristupovať k veci inak. Na záver poviem toľko ,že využívajme zložité životné situácie nato, aby sme vedeli rozvíjať naše talenty a využiť naše skúsenosti nato, že vieme konať inak.

Eva Kostolányiová

Eva Kostolányiová

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mám ciele, na ktoré ešte nedočiahnem, tak si vyrábam svoj vlastný rebrík z kvalitného dreva. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu