o živote a strachu

Celý život čakáme...Čakáme, uvažujeme, nežijeme, existujeme...A priznajme si, že náš život prežívame v strachu a neopodstatnených obavách.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)
beží čas a život s ním....
beží čas a život s ním.... (zdroj: Mária Kostovčíková)

 Neustále obavy zo skúšok, zamestnania, vzťahov. Vytvárame si v našej mysli katastrofické vízie budúcnosti, našej, budúcnosti našich blízkych.A to i bez horoskopov a desivým predpovediam o konci sveta, apokalyptickým veštbám, propagovaných na sociálnych sieťach.(Keby náhodou,príde Bruce Willis )

 Vytvárame si počas bezsenných nocí v predstavách problémy, hľadáme nezodpovedateľné odpovede na otázky „ Čo bude ďalej? Zajtra? O týždeň? O rok?“ Starosti sú len v našej mysli,pokiaľ nejde o život, nejde o nič...Neistoty v našej mysli vôbec nemusia prísť.( Ako dnes Martin na bielom koni ) Môžu potvorky prísť úplne iné.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 A my sme sa netešili z toho pekného, čo sa dialo okolo nás. Vyhnem sa romantickým opisom prichádzajúcej jari, pučiacich kvetov, farebnej jeseni, kráse vločiek. Unikli nám radosti bežného života, čas nám pretiekol medzi prstami, pretože sme mali myseľ zahmlenú zbytočnými spomienkami na budúcnosť.

 Možno sme sa málo tešili z prvých krokov našich ratolestí, prvých písmenok, v duchu sme už riešili problémy budúcnosti, dilemy , kam na strednú školu, akú vysokú školu, triasli sa miesto nich pred každou skúškou. Viac ako oni.

 Riešme a zaoberajme sa problémami, až keď sú tu. Reálne.Až potom do toho vložme všetku našu energiu, čas,vtedy sa sťažujme,prosme o pomoc. Robíme hrubú čiaru za doterajším myslením.TU A TERAZ!!! Zbavme sa strachu zo strachu!!!

SkryťVypnúť reklamu

 Snažme sa aj z vecí negatívnych,a nepríjemných pre seba vyťažiť to najlepšie. Nevieme spievať? Skúsme to pri vysávaní, tam sa to stratí. Nevieme fotografovať? Dajme svoje fotografie na fotografický portál. Veď nejde o život. Budeme zahrnutí kritikami, poznámkami, že sa nám voda vylieva z monitora. A aj každé povzbudivé slovo poteší. Získame tam možno pár spriaznených duší. 

 Máte strach z výšok? Zabudnite na zdravý rozum, a zaplaťte si paraglajdingový tandemový let. .Bez rozmýšľania,spontánne. Prežijete pri štarte tlak na hrudníku , podobný infarktu myokardu, ale zážitok na celý život stojí za to. Neopíšem eufóriu z letu, na to nenachádzam vhodné slová. Zaručujem, že cestou domov sa budete usmievať na cudzích ľudí, a budete pociťovať hrdosť takú malú, nevýznamnú a zanedbateľnú pre ľudstvo, ale o to významnejšiu pre vás. Okolie vás bude považovať za nádejného kandidáta na príjem na psychiatriu, keď za dozvie,koľko ste vyžmýkali z rodinného rozpočtu za hodinu letu. Ale kto nezažil, neuverí.

SkryťVypnúť reklamu

 Bojíte sa chorôb? Keď majú v pláne vás navštíviť, prídu...Zazvonia pri dverách, ako jehovisti, i bez pozvania. Strachom a obavami si ich privoláte, a dôjdu oknom, bez zvonenia.

 Rozhýbme svoj život.Nájdime ten správny kľúč, a potom tie správne dvere. Také, ktoré nás obohatia, napriek nepochopeniu okolia. Tí,ktorí už majú pár dekád života za sebou, sa môžu nad názormi okolia s hrdosťou povzniesť. Sme tu len raz....(keď neveríte na reinkarnáciu).

Mária Kostovčíková

Mária Kostovčíková

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Považujú ma za kreatívnu osobu, čo som zatiaľ prezentovala vo svojej fotografickej vášni a závislosti .Som narodená v znamení barana, všetky zlé vlastnosti, typické pre toto znamenie sa snažím využiť v dobrom slova zmysle. Na blogu chcem písať veselo i poloveselo, možno niekedy i vážne. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu