Vysokoškoláci - Ficova nová obeť

Po vysokých odvodoch prichádza ďalšia "pozitívna správa" pre vysokoškolákov. Tentokrát aj pre tých nepracujúcich. Zrušenie daňového bonusu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Solidarita bohatých? Sociálny štát? Nie, zdieranie chudobných. Ako inak sa dá nazvať s prepáčením svinstvo, ktoré pripravuje vládny Smer pre študentov vysokých škôl od januára budúceho roka. 29% odvody pre všetkých. Pre študenta zarábajúceho 300euro mesačne priškrtenie o vyše 20 euro, ročne takmer 300euro, t.j jednu výplatu. Navyše pre zamestnávateľa ešte oveľa viac. Môžeme preto očakávať úbytok brigádnickych miest pre študentov a tiež oveľa nižšie mzdy pre brigádnikov, keďže zamestnávatelia si budú odvody určite kompenzovať. Doktorandi a študenti nad 25 rokov, ktorí začali neskôr študovať, môžu na brigádu popri škole po novom rovno zabudnúť.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Akoby toho nebolo málo, Ministerstvo financií na čele s "grafológom" pripravuje novelu, podľa ktorej rodiny s vysokoškolákmi staršími ako 19 rokov nebudú mať nárok na daňový bonus. Podľa Hospodárskych novín tak môže rodina s dvomi vysokoškolákmi ročne prísť až o 500 euro. O tom, že to prejde vo vláde a v parlamente ani nepochybujem, aj napriek tomu, že si hovoria sociálni demokrati. Čo nás čaká nabudúce? Za akú cenu? V záujme zníženia deficitu verejných financií, za ktorý je zodpovedný najmä prvý Ficov kabinet? Alebo si len Róbert Fico vyhliadol bezbrannú obeť na vyciciavanie? Je mi z toho vážne zle.

Milko Kostovič

Milko Kostovič

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

športovec dušou aj srdcom Zoznam autorových rubrík:  PolitikaŠportHistóriaSúkromnéOstatné

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu