Šťastie

Písmo: A- | A+

Existuje šťastie lenže ho nepoznáme; ba aj by sme ho  poznali, lenže si ho nevieme  vážiť. ( Johann Wolfgang Goethe)

Šťastie je stav spokojnosti so životom, pociťujeme ho ako radosť, povznesenie , je dôsledok plného rozvinutia ľudských možností. K šťastiu patrí prvok náhody, ktorý často prichádza ako dar v tom najmenej očakávanom momente, prvok pripravenosti, a vo veľkej miere nevyspytateľnosť osudu....Šťastie berieme ako samozrejmosť, v danom okamihu si neuvedomujeme aký zázrak sa práve deje v našom živote...väčšinou sa k tým chvíľam vraciame s odstupom času, rezonujú doznievajú v nás, posúvajú nás, menia nám životy.

Dôvodom môjho dnešného písania je jeden taký okamih života, snáď najdôležitejší. Stretnutie s úžasným človekom, ktorý od základom zmenil môj život. Samozrejme vtedy som si to ani poriadne neuvedomovala, vlastne pravdu povediac od prvého momentu som vedela, že sa deje niečo výnimočne, niečo čo som ešte nezažila.

Svojou múdrosťou, charizmou, trpezlivosťou, vášňou pre život mi umožnil nazrieť do tých najkrajších zákutí života. Naučil ma neskutočne veľa vecí, posunul moje obzory do úplne iných dimenzií . Môžem sa považovať za šťastného človeka, lebo som dostala od života druhú šancu, trvalo mi veľmi dlho, priznať svoje chyby, priznať pravdu, bol to ťažký boj, x-krát som ho prehrávala, miestami som svoj boj vzdávala......našťastie nikdy nedovolil aby som to vzdala. Ďakujem.

Život je krátky, tak si vážme tie vzácne okamihy, sú krehké a rýchlo pominuteľné. Žiť úprimný život je jednou záruk k spokojnosti a vyrovnanosti...a potom už je šťastie na dosah /väčšinou:-)/.

Skryť Zatvoriť reklamu