Lipšicová falošná hra

Minister vnútra Daniel Lipšic podal podnet na zrušenie privatizácie paroplynového cyklu. Zdôvodňuje to tým, že k privatizácii prišlo nezákonným spôsobom a výrazne pod cenu. K privatizácii prišlo ešte v roku 2004, teda počas druhej vlády Mikuláša Dzurindu. V tejto súvislosti sa opäť spomína známa finančná skupina. Podľa D. Lipšica bola Slovensku spôsobená škoda vo výške 500 mil. euro.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

Lipšic sa štylizuje do polohy, akoby doposiaľ nepôsobil v politike. Počas druhej Dzurindovej vlády bol ministrom spravodlivosti. V tom čase nevystupoval proti privatizácii, ktorú kritizovala výhradne opozícia. S odstupom času sa jasne ukazuje, čo bolo príčinou politickej zmeny v roku 1998. Odstránenie nepohodlnej Mečiarovej vlády, ktorá odmietala privatizáciu strategických podnikov. KDH a Lipšic v tomto období zastávali jasnú pozíciu.

Aj vďaka Kresťanskodemokratickému hnutiu, ktorého členom je aj Daniel Lipšic, boli strategické podniky odovzdané (odpredané) zahraničným vlastníkom. Počas Dzurindových vlád. Dnes sa stavia do situácie, akoby doteraz nemal informácie o privatizačných rozhodnutiach. Jeho posledné výroky majú dva rozmery. Na jednej strane na seba upozorňuje pred voľbami do NR SR. Na druhej strane zakladá predpoklady pre vlastnú politickú cestu.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dnes je KDH druhou preferenčne najsilnejšou stranou. Nevedno prečo, keď za privatizačné rozhodnutia počas Dzurindovej éry nesie rovnakú zodpovednosť ako iné vtedy koaličné strany. Možno je to aj vďaka falošnej hre Daniela Lipšica. Stavia sa do polohy, že má záujem preukázať finančné toky, ktoré sa spomínajú v kauze Gorila. Podozreniam voči predstaviteľom jeho materskej strany sa nateraz vyhýba.

Zatiaľ čo verejnosť očakáva výsledky parlamentných volieb, v zákulisí sa hovorí o vzniku novej pravicovej strany v budúcom volebnom období. V tomto ohľade sa spomína meno aj úradujúceho ministra vnútra, ktorý by mohol byť jednou z jej kľúčových tvárí. Minister vnútra by však nemal kalkulovať podľa toho, ako sa vyvíja jeho politická kariéra. Ak má informácie o tom, že prišlo k pochybeniu aj zo strany predstaviteľov jeho materského politického subjektu, mal by konať.

Skryť Vypnúť reklamu

Daniel Lipšic zatiaľ útočí len na politických konkurentov. Preto je snaha o spravodlivosť len falošnou hrou v podaní arogantného politika. Tak, ako KDH nepredstavuje slušnú podobu pravicovej politiky, ani Lipšic nie je minulosťou nezaťažená osobnosť. Celé roky boli jeho spolupracovníkmi na úrovni vládneho kabinetu politici ako Dzurinda, či Mikoš. Daniel Lipšic má k nim mentálne najbližšie.

Ján Kovarčík

Ján Kovarčík

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Predseda Krajského predstavenstva ĽS - HZDS v NitreBývalý podpredseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu