Pre zaujímavosť, voliči KDH z marcových parlamentných volieb preferujú možnosť novej strany versus obrodu starých strán v pomere 42:40, voliči Mostu v pomere 45:39, voliči SaS v pomere 52:40 a voliči Oľano v pomere 58:29.
Keď sa vrátime k SDKÚ, 66 percent aktuálnych voličov SDKÚ z októbra 2012 podporuje návrh Novej väčšiny, aby sa vždy súčasne s parlamentnými voľbami konalo aj referendum, v ktorom by občania mohli rozhodnúť o dôležitých otázkach.
S návrhom Novej väčšiny, aby sa situácia v justícii riešila priamou voľbou sudcov a prokurátorov súhlasí 55 percent aktuálnych voličov SDKÚ.
Takmer 82 percent voličov SDKÚ súhlasí s návrhom Novej väčšiny, aby mal človek, ktorý si dlhodobo nevie nájsť prácu sám, právo na zamestnanie od štátu. A viac ako 81 percent voličov SDKÚ súhlasí s návrhom Novej väčšiny, aby človek, ktorý odmietne právo na zamestnanie od štátu, prišiel o nárok na sociálne dávky.
Na otázku, ktorý z lídrov pravicových strán je najlepšou zárukou boja proti korupcii, odpovedalo 42 percent voličov SDKÚ, že Daniel Lipšic. Pavla Freša uviedlo 24 percent voličov SDKÚ, Bélu Bugára 12 percent, Richarda Sulíka a Igora Matoviča uviedli 4 percentá voličov SDKÚ. Pre zaujímavosť, Jána Figeľa ako záruku boja proti korupcii uviedlo 0 (nula) percent aktuálnych voličov SDKÚ.
Predzvesťou konca strán pohybujúcich sa okolo 5 percentnej hranice preferencií býva jav, že sa jednotliví predstavitelia danej strany hádajú medzi sebou cez médiá. Napríklad tak, ako si to lídri SDKÚ medzi sebou verejne rozdávajú pri vyjadreniach o novom programe SDKÚ, ktorý mal byť hlavným nástrojom reštartu SDKÚ na kongrese 17 novembra.
Tak sa mi zdá, že Pavol Frešo nebude reFrešom SDKÚ. Ale možno bude reFrešom pravice reprezentovanej Novou väčšinou.