Celé zle

Som študentka na vysokej škole v Trnave, a keďže som len obyčajný pozemšťan bez miliónov na účte prevažne cestujem autobusom. Každá cesta autobusom je svojská a rozmanitá . Obsahuje veľa typov osobností od uja autobusára, ktorý je pánom celého autobusu má hlavné slovo a len on rozhodne o tom či dostaneš zľavu na cestu alebo nie, cez sebeckých ľudí ktorí na miesto spolujazdca uložia buď nejaký ten batoh, nákup alebo kabelku, a keď sa náhodou pozrieš ich smerom zazrú na teba pohľadom „no nato ani nepomysli drahá“ až po takých ktorí majú svoje špecifické problémy ako to, že ste zastreli záves a oni sa chcú pozerať von oknom, pričom im je ale úplne jedno, že vás ide oslepiť slnko. Samozrejme nachádza sa tu vždy aj pár normálnych cestujúcich. Čo som však zažila pred dvoma týždňami bolo neuveriteľné.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Cestovala som so svojím kamarátom do Bratislavy zrýchleným autobusom. Okrem nás a pár ľudí nastúpila na zastávke rómska mamička s malým dievčatkom a chlapcom. Všetko bolo v normále až kým malé dievčatko nezačalo mrnčať, že chce cikať. Mamička ho však ignorovala. Po dlhšej dobe nevšímavosti sa malé dievčatko rozhodlo, že keď nie je jej naliehavé mrnčanie vypočuté tak to proste spraví po svojom. Postavila sa do stredu uličky a začala cikať. Len tak uprostred pekného jesenného dňa si malé rómske dievčatko cikalo v autobuse. Samozrejme nejeden cestujúci sa nevedel vynadívať, čo sa to deje. Mamička však bez slova vyzliekla malej gate, utrela to nimi a bolo po probléme. Ďalej sa tvárila akoby sa nič nestalo. Doteraz neviem zabudnúť nato, s akou chladnou hlavou to vyriešila, žiadny krik ani nadávky, akoby to bolo v úplnom poriadku spraviť si z autobusu toaletu.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A pri takejto výchove sa vôbec nečudujem, že vás potom takéto malé dievčatko opľuje niekde na ulici a jej rodičia sa na tom náramne zabávajú.

(Ne)teším sa na svoju najbližšiu cestu autobusom.

Petra Krchová

Petra Krchová

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som študentka, ktorej nie je všetko jedno ale taktiež sa rada podelím s či už vtipnými alebo skôr smutnými situáciami môjho bežného života Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu